Punkty zostają w Muszynie!

20 sty 2018, 18:23

W ramach 14. kolejki ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka Muszyna podejmowała MKS Dąbrowę-Górniczą. Miejscowe bez większych problemów pokonały dąbrowianki i zgarnęły pełną pulę punktów.

Spotkanie zaczęło się dość wyrównanie (3:3), jednak gospodynie bardzo szybko zaczęły zdobywać prowadzenie (8:4). Gra dąbrowianek załamała się i po chwili z czterech punktów strata powiększyła się na siedem (14:7)! Wszystko wskazywało na to, że przyjezdne nie powalczą już w tym secie (19:10). Pierwszy set zakończył się na korzyść gospodyń z wysoką różnicą 25:13.

Podobnie jak w poprzednim secie, partię zaczęliśmy od remisu (4:4, 7:7). Dopiero po serwie Roksany Brzóski muszynianki odskoczyły na trzy “oczka” (12:9). Gospodynie utrzymywały prowadzenie już do samego końca odsłony (18:13). Pewnie wygrały drugiego seta 25:19. Tym samym objęły prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Tak samo jak w poprzednich setach,otworzyliśmy odsłonę remisem 3:3. Przez jakiś czas gra toczyła się punkt za punkt, aż ostatecznie miejscowe zaczęły wychodzić na prowadzenie (10:5). Podbudowane tym muszynianki czym prędzej chciały doprowadzić spotkanie do końca (15:7). Wszystko wskazywało na to, że uda im się to bez większych problemów (20:11). Miejscowe ostatecznie triumfowały 25:19.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – MKS Dąbrowa-Górnicza 3:0 (25:13, 25:19, 25:19)

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Flakus, Radenković, Lis, Bociek, Bałdyga, Karakaszewa, Portalska, Medyńska

MKS Dąbrowa Górnicza: Baidiuk, Martiniuc, Dreczka, Tobiasz, Lipska, Purchartova, Polak, Ciesiulewicz, Perlińska, Michalewicz, Trivunović, Colik, Drabek