Punkty zostają w Radomiu

12 sty 2018, 20:03

Podczas 17. kolejki siatkarskiej ekstraklasy Cerrad Czarni Radom podejmowali na swoim boisku MKS Będzin. Pomimo wysokiego poziomu, jaki pokazywali przyjezdni, nie udało im się ugrać ani jednego seta i musieli pogodzić się z przegraną 0:3.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zdecydowanej przewagi przyjezdnych (1:4). Będzinianie skutecznie utrzymywali wypracowany dystans punktowy, dopóki w polu zagrywki nie pojawił się Dmytro Teriomenko, który postraszył przyjezdnych potężnymi serwisami (6:9, 14:13). Od tamtej pory to radomianie kontrolowali przebieg gry (19:17). Gy set wkraczał w końcową fazę będzinianie zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co uniemożliwiło im zawiązanie wyrównanej walki. Premierowa odsłona padła łupem gospodarzy (25:20).

Rozpędzeni radomianie dobrze weszli w następnego seta (3:1), jednak nie mogli cieszyć się zbyt długo tą skromną przewagą. Przyjezdni bardzo szybko odwrócili prowadzenie (4:6). Świetnie prezentowali się Jakub Peszko i Rafael Araujo. Dzięki ich dobrej dyspozycji przewaga będzinian powiększała się (11:15). Dość niespodziewanie miejscowi zaczęli odrabiać straty, co widocznie zaskoczyło ich rywali. Dzięki cierpliwej grze podopieczni trenera Prygla doprowadzili do remisu po 19. Widocznie podbudowani szybko zmierzali do zakończeni seta. Wojciech Żaliński w sprytny sposób ominął blok przeciwników tym samym zdobywając dla swojej drużyny ostatni punkt (25:22). Radomianie umocnili swoje prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Trzecia odsłona za to rozpoczęła się zdecydowanie bardziej wyrównanie (3:3). Zespoły szły łeb w łeb dopóki przyjezdni nie zaczęli popełniać błędów (10:7). Jednak szybko się zrehabilitowali i po chwili znowu mogliśmy śledzić zaciętą grę punkt za punkt (15:14, 17:18). Końcówka zapowiadała się równie interesująca, co pozostała część tej odsłony (20:20). Spotkanie zakończył błąd Peszko w ataku (25:21).

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni Radom: Teriomenko, Vincić, Żaliński, Ziobrowski, Huber, Kwasowski, Watten

MKS Będzin: Klobucar, Kowalski, Seif, Grzechnik, Peszko, Araujo, Gregorowicz