Strona główna Siatkówka Reprezentacja Purya Fayazi: Bez wątpienia uściśniemy sobie z Kubiakiem dłonie

Purya Fayazi: Bez wątpienia uściśniemy sobie z Kubiakiem dłonie

0
fot. FIVB

Po konfrontacji irańskiego przyjmującego z Michałem Kubiakiem podczas mistrzostw Azji w mediach zawrzało. Dodatkowo niedługo po tym kapitan reprezentacji Polski wypowiedział się w niepochlebny sposób o Irańczykach. Mimo to, Fayazi w rodzimych mediach mówił z uznaniem o naszym kapitanie.

Sytuacja odnosi się do meczu klubowych mistrzostw Azji, w którym irański zespół Matin Varamin zwyciężył z drużyną Panasonic Panthers 3:2. W jednej z akcji doszło do przepychanek między Kubiakiem a irańskim przyjmującym.

– Jesteśmy bardzo emocjonalni i czasami takie prowokacje są nieuniknione, ale tylko w ogniu bitwy. Nie ma to nic wspólnego z osobistymi animozjami. Mecz się skończył i już zapomniałem o wszystkim, co powiedział Kubiak. Szanuję go, ponieważ jest naprawdę świetnym graczem pod względem poziomu sportowego. Jest jednym z najlepszych graczy na świecie. – mówi Fayazi.

Odnosi się również do słów wypowiedzianych przez Michała Kubiaka w „Prawdzie Siatki”, za co nasz kapitan został zawieszony na sześć spotkań w Lidze Narodów.

Zapomniałem już, co powiedział Kubiak. Poza boiskiem wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, ale na boisku czasem się złościmy. Osobiście mam bardzo dobre kontakty z wieloma graczami z różnych krajów. Bez wątpienia uściśniemy sobie z Kubiakiem dłonie w Chicago – dodaje irański przyjmujący.

 

Źródło: tehrantimes.com

Komentarze