Radwańska za burtą US Open!

27 sie 2014, 18:44

Niestety, Agnieszka Radwańska pożegnała się z wielkoszlemowym turniejem w II rundzie. Polka przegrała w dwóch setach z Chinką Shuai Peng 3:6, 4:6.

Mecz zaczął się dla Radwańskiej świetnie – od razu przełamanie, potem wygrany własny gem. Później jednak nastąpił spadek formy, a Chinka odrobiła stratę z nawiązką. Radwańska zdołała odpowiedzieć tylko wygranym gemem, gdyż Chunka w I secie była za mocna, wygrała swojego gema na 4:3 i w najważniejszym momencie seta przełamała Polkę na 5:3. Świetną grę Peng zaznaczyła na koniec seta asem serwisowym.

Drugi set grany był gem za gem, szkoda jednak gema czwartego, kiedy to Krakowianka miała aż 3 break-pointy, żadnego nie wykorzystując. To jakby dodało Peng skrzydeł, bo w kolejnym przełamała Polkę, a potem wygrała swojego gema. Przy stanie 4:2 coraz bardziej realna stawała się wizja porażki. Radwańska próbowała walczyć, jednak gra niemalże gem za gem spowodowała wygraną Chinki, która grała dziś bardzo mądrze, męcząc Agnieszkę, oraz pokazując duży repertuar swoich możliwości.

Radwańska jest już trzecią Polką, po Pauli Kani i Katzrzynie Piter, która odpadła z US Open.