Rafał Majka w czołówce wyścigu Dookoła Omanu

18 lut 2015, 18:04

Szwajcar Fabian Cancellara wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Omanu. Siódme miejsce zajął na nim Rafał Majka. Na mecie finiszowała grupka około 20 kolarzy, wśród nich był Majka, który zanotował taki sam czas co zwycięzca etapu. Pozostali Polscy kolarze finiszowali nieco dalej, Bartosz Huzarski ze stratą 46 sekund był 21., a Paweł Poljański stracił 11.29 i był 127.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Cancellara, Rafał Majka jest jedenasty, traci tylko 10 sekund. Huzarski jest 40. i traci 56 sekund, a Poljański 123. ze stratą 11.39.

W piątek kolarzy czeka najtrudniejszy etap kończącego się w niedzielę wyścigu. Etap ten zakończy się długim i stromym podjazdem. Przypomnijmy, że Rafał Majka został na ten wyścig wyznaczony jako lider swojej drużyny.