Raport PlusLigi: Co się działo podczas drugiej kolejki?

12 paź 2016, 23:00

Druga kolejka PlusLigi przyniosła kilka niespodzianek, między innymi tie-break w pozornie jednostronnym meczu między LOTOSEM Trefl Gdańsk a MKS-em Będzin. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uległa PGE Skrze Bełchatów a BBTS Bielsko-Biała okazał się lepszy od Czarnych Radom. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ubiegłej kolejki.

Podsumowanie 2. kolejki:

Onico AZS Politechnika Warszawska – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

To spotkanie nie przyniosło wiele zaskoczenia. Zawodnicy Politechniki Warszawskiej, wyraźnie lepsi od swoich rywali wygrywali każdego seta ze sporą przewagą. Było to zasługą ich rozgrywającego, Pawła Zagumnego, który po raz drugi został doceniony i ogłoszony MVP spotkania.

Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:21, 25:12)

Beniaminek z Katowic dobrze rozpoczął sezon od zwycięstwa z Łuczniczką Bydgoszcz. Niestety, w kolejnym meczu musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając sety ze sporą (w trzecim nawet trzynastopunktową!) stratą.

AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 22:25, 16:25)

Po ciężkim, pięciosetowym meczu z Indykpolem, jastrzębianie wygrali z AZS-em Częstochowa bez większych problemów, będąc lepszymi w każdym elemencie, w tym zdobywając aż trzynaście punktowych bloków! Za najlepszego zawodnika meczu uznany został Niemiecki rozgrywający, Lukas Kampa.

Cerrad Czarni Radom – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 23:25, 27:25, 21:25)

Większość ekspertów stawiała na pewną wygraną gospodarzy, jednak nie zdołali spełnić oczekiwań pomimo wysokiej skuteczności w ataku. Pogrążyły ich błędy własne, oddali bielszczanom aż 35 punktów.

MKS Będzin – LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:17, 20:25, 25:20, 13:15)

Mecz został największą niespodzianką kolejki. Pozornie łatwy przeciwnik sprawił gdańszczanom niemało problemów. Kibice MKS-u nie mogli być zawiedzeni, ich zespół pokazał się z najlepszej strony. Zwycięzcę spotkania mogliśmy poznać dopiero po piątym secie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 26:28, 24:26, 23:25)

Zdecydowany hit drugiej kolejki zakończył się zwycięstwem bełchatowian. Było to jedno z najbardziej zaciętych spotkań w tygodniu, zespoły ciągle pozostawały w kontakcie punktowym a dwa sety zakończyły się po grze na przewagi.

Espadon Szczecin – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 21:25, 20:25, 22:25)

Początek sezonu nie był łaskawy dla Espadonu Szczecin. W pierwszej kolejce musieli zmierzyć się z mistrzem kraju, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w następnej zaś podejmowali Asseco Resovię Rzeszów. Przyjezdni bez problemu wygrali a Espadon zanotował na swoim koncie drugą porażkę.

16. Cuprum Lubin 0 0 0 0

*Mecz Cuprum Lubin – Effector Kielce rozegrany zostanie 2. listopada. Cuprum rozpocznie zmagania od trzeciej kolejki.