Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Raw Air Vikersund: Johansson i Eisenbichler wygrywają treningi!

Raw Air Vikersund: Johansson i Eisenbichler wygrywają treningi!

0

Robert Johansson wygrał pierwszą loteryjną serię treningową przed prologiem do niedzielnego konkursu Raw Air na mamucie w Vikersund. Rekord życiowy ustanowił Stefan Hula, który lądował na 226 metrze. Druga seria padła łupem Markusa Eisenbichlera. 

 I trening:

W pierwszej serii treningowej najlepszy był reprezentant gospodarzy oraz vicelider cyklu – Robert Johansson. Norweg poszybował na 240,5 m z 4. belki startowej i wyprzedził o 20 punktów Stefana Krafta (235,5 m / 8. belka). Trzecie miejsce zajął Noriaki Kasai (236,5 m / 7. belka). Tuż za wymienioną trójką znaleźli się bracia Prevc – Peter (235 m. / 8. platformy) i Domen (235,5 m / 8. belki).

Najlepszym Biało-Czerwonym był Stefan Hula, który lotem na 226 metr z 8. platformy startowej ustanowił swój nowy rekord życiowy i zajął szóste miejsce. Wiatr w plecy towarzyszył Kamilowi Stochowi, który wylądował na 206 metrze i był 11. 15. miejsce zajął Dawid Kubacki (213,5 m), 28. Maciej Kot (194,5 m), 29. Piotr Żyła (199 m) i 51. Jakub Wolny (102 m).

Aż dwanaście razy jury decydowało się zmienić rozbieg. Zawodnicy startowali z 12., 10., 7., 9., 11., 13., 9., 11., 14., 12., 8., 7. i 4. belki.

II trening:

Drugi trening rozpoczął się z 10 minutowym opóźnieniem spowodowanym zbyt mocnymi podmuchami wiatru.

Markus Eisenbichler 241 metrowym lotem z 8. belki startowej zapewnił sobie wygraną w drugiej serii treningowej. Niemiec pokonał Roberta Johanssona (230,5 m / 9. belka) o 8,6 pkt oraz Daniela Andre Tande (231,5 m / 9. belka). Kamil Stoch w drugim treningu poszybował na 211 metr z 6. platformy startowej i ostatecznie uplasował się za czołową trójką.

Pozostali Biało-Czerwoni spisali się nieco lepiej niż w pierwszej serii treningowej. 12. był Stefan Hula (222,5 m), 14. Maciej Kot (204 m), 22. Dawid Kubacki (198,5 m), 26. Piotr Żyła (195 m), a 38. Jakub Wolny (177,5 m).

Serię treningową rozegrano z 8., 10., 13., 9., 8., 6., 10., 8., 9. platformy startowej.

Na 17:30 zaplanowany był start prologu w Vikresund. Przez panujące warunki atmosferyczne na obiekcie, jury zdecydowało się przełożyć rywalizację na 18. Transmisja od 17:25 na Eurosport 1.

Wyniki I treningu Raw Air Vikersund 2018:

1 56 JOHANSSON Robert 240.5 4 96.1 -26.6 200.8
2 51 KRAFT Stefan 235.5 8 98.9 -11.2 180.8
3 55 KASAI Noriaki 236.5 7 96.3 -25.5 175.0
4 54 PREVC Peter 235.0 8 98.3 -20.7 170.7
5 49 PREVC Domen 235.5 8 97.2 -21.9 170.1
6 46 HULA Stefan 226.0 8 98.4 -13.7 166.9
7 50 EISENBICHLER Markus 219.0 8 98.0 -6.9 165.3
8 32 FORFANG Johann Andre 228.5 11 100.1 3.5 165.0
9 13 GEIGER Karl 240.5 10 98.2 -20.9 162.4
10 45 WELLINGER Andreas 238.0 12 100.6 -7.6 158.0
11 40 STOCH Kamil 206.0 9 98.2 7.6 156.8
12 48 HAYBOECK Michael 219.0 8 97.9 -17.3 154.9
13 42 BARTOL Tilen 230.0 14 101.0 6.0 147.3
14 44 FANNEMEL Anders 232.5 14 101.4 0.3 144.6
15 30 KUBACKI Dawid 213.5 11 100.0 -0.3 143.2
16 14 FREITAG Richard 198.0 7 97.0 -14.1 140.2
17 57 AMMANN Simon 172.0 4 95.4 -10.5 134.7
18 59 STJERNEN Andreas 176.0 4 95.7 -16.3 133.7
19 23 KOBAYASHI Junshiro 191.0 9 97.9 -2.0 129.2
20 36 GRANERUD Halvor Egner 205.5 13 100.4 8.3 127.6
21 11 SATO Yukiya 226.0 12 99.3 -24.6 126.6
22 25 ASCHENWALD Philipp 202.0 11 99.2 -3.7 126.0
23 18 LANISEK Anze 182.0 7 96.9 -9.4 125.7
24 15 INSAM Alex 179.5 7 96.9 -7.2 124.9
25 12 FETTNER Manuel 204.5 10 98.1 -19.3 120.8
26 58 TANDE Daniel Andre 160.0 4 96.0 -11.1 119.7
27 2 KORNILOV Denis 188.0 12 99.9 11.9 117.5
28 38 KOT Maciej 194.5 13 100.9 9.7 115.8
29 43 ZYLA Piotr 199.0 14 100.3 7.9 112.0
30 7 LINDVIK Marius 194.0 12 99.8 -1.6 111.2
31 28 SCHLIERENZAUER Gregor 186.5 11 100.3 -0.3 110.8
32 4 DEZMAN Nejc 191.5 12 99.8 -0.9 108.9
33 52 SEMENIC Anze 177.0 8 97.4 -13.1 108.7
34 53 AIGNER Clemens 178.0 8 98.2 -18.6 104.4
35 34 KOBAYASHI Ryoyu 181.0 13 99.6 13.5 103.4
36 20 WANK Andreas 136.0 7 97.5 3.5 83.4
37 39 TAKEUCHI Taku 167.5 13 100.5 -3.3 70.4
38 33 DAMJAN Jernej 132.0 11 99.1 19.4 65.1
39 22 SIEGEL David 129.0 9 97.9 2.6 59.4
40 29 DELLASEGA Roberto 140.0 11 99.3 2.9 58.2
41 26 DESCHWANDEN Gregor 140.0 11 99.2 0.5 55.8
42 37 BICKNER Kevin 144.0 13 100.2 9.5 55.0
43 41 LEYHE Stephan 118.0 11 99.6 25.4 54.3
43 9 HAUSWIRTH Sandro 161.0 12 99.1 -18.9 54.3
45 27 NAZAROV Mikhail 132.5 11 99.5 -1.7 44.6
46 47 KOZISEK Cestmir 121.0 8 97.6 -13.4 41.2
47 31 COLLOREDO Sebastian 122.0 11 99.0 7.1 40.8
48 5 NOMME Martti 138.0 12 99.1 -5.3 40.3
49 6 ROMASHOV Alexey 133.0 12 98.3 -3.2 36.4
50 3 AALTO Antti 130.0 12 100.0 0.2 36.2
51 17 WOLNY Jakub 102.0 7 95.9 -7.3 31.8
52 21 SCHULER Andreas 114.0 9 97.6 -8.5 30.3
53 16 KLIMOV Evgeniy 96.0 7 97.4 -7.2 24.7
54 35 ZOGRAFSKI Vladimir 96.0 13 98.9 28.0 15.9
55 19 KOROLEV Alexey 85.0 7 95.6 -5.9 12.8
56 24 GLASDER Michael 70.0 9 97.8 4.8
56 8 ZHAPAROV Marat 100.0 12 98.4 -16.3
1 BRESADOLA Davide DNS
10 BOYD-CLOWES Mackenzie DNS

Wyniki II treningu:

1 50 EISENBICHLER Markus 241.0 8 98.2 -15.1 154.1
2 56 JOHANSSON Robert 230.5 9 99.1 -2.6 146.7
3 58 TANDE Daniel Andre 231.5 9 99.2 -8.9 141.6
4 40 STOCH Kamil 211.0 6 97.1 -8.9 139.0
5 59 STJERNEN Andreas 227.5 9 99.0 -7.8 137.9
6 54 PREVC Peter 217.0 9 98.9 -0.4 132.7
6 32 FORFANG Johann Andre 222.0 8 97.9 -13.7 132.7
8 33 DAMJAN Jernej 217.0 8 97.8 -10.9 129.5
9 36 GRANERUD Halvor Egner 217.5 8 97.8 -14.7 126.3
10 25 ASCHENWALD Philipp 221.5 9 80.3 -12.8 125.7
11 37 BICKNER Kevin 221.0 8 98.2 -21.9 123.3
12 46 HULA Stefan 222.5 10 99.0 -10.7 121.6
13 2 KORNILOV Denis 215.0 8 97.8 -19.2 118.8
14 38 KOT Maciej 204.0 8 98.7 -6.2 118.6
15 41 LEYHE Stephan 217.5 10 99.6 -12.2 114.1
16 42 BARTOL Tilen 209.0 10 98.2 -6.2 109.9
17 49 PREVC Domen 211.0 10 98.2 -11.8 106.7
18 51 KRAFT Stefan 196.0 9 98.5 -1.4 106.5
19 14 FREITAG Richard 215.5 13 100.6 3.1 105.0
20 13 GEIGER Karl 210.0 13 100.6 6.7 102.0
21 45 WELLINGER Andreas 201.5 10 99.1 -6.2 100.9
22 30 KUBACKI Dawid 198.5 9 98.8 -10.5 100.4
23 53 AIGNER Clemens 191.0 9 98.6 -5.8 96.1
24 57 AMMANN Simon 191.5 9 98.2 -7.9 94.6
24 11 SATO Yukiya 216.0 13 100.5 -7.9 94.6
26 43 ZYLA Piotr 195.0 10 97.4 -8.5 90.8
27 23 KOBAYASHI Junshiro 212.5 13 99.8 -12.5 85.8
28 52 SEMENIC Anze 178.0 9 97.8 -4.0 82.3
28 34 KOBAYASHI Ryoyu 177.0 8 97.0 -10.1 82.3
30 26 DESCHWANDEN Gregor 180.5 9 98.0 -10.4 78.9
31 4 DEZMAN Nejc 175.5 8 97.8 -12.1 78.5
32 20 WANK Andreas 197.5 13 100.3 -2.9 77.4
33 15 INSAM Alex 180.0 13 100.2 12.8 72.1
34 24 GLASDER Michael 206.5 13 100.1 -19.7 71.4
35 44 FANNEMEL Anders 177.5 10 98.5 -7.6 70.7
36 22 SIEGEL David 192.5 13 100.1 -7.5 66.8
37 7 LINDVIK Marius 162.5 10 99.3 3.3 63.6
38 17 WOLNY Jakub 177.5 13 99.0 4.5 60.8
39 18 LANISEK Anze 172.5 13 99.7 9.0 59.3
40 21 SCHULER Andreas 177.0 13 100.0 -4.8 50.9
41 9 HAUSWIRTH Sandro 179.0 13 100.2 -8.9 49.2
42 16 KLIMOV Evgeniy 165.0 13 100.5 6.7 48.0
43 47 KOZISEK Cestmir 157.5 10 98.2 -12.0 42.3
44 28 SCHLIERENZAUER Gregor 130.0 9 97.8 1.0 29.7
45 12 FETTNER Manuel 149.5 13 100.2 6.0 28.7
46 3 AALTO Antti 131.0 8 97.9 -12.8 24.4
47 31 COLLOREDO Sebastian 133.0 9 97.9 -13.1 19.2
48 27 NAZAROV Mikhail 127.0 9 97.6 -6.6 18.5
49 29 DELLASEGA Roberto 119.0 9 97.7 -0.9 14.6
50 35 ZOGRAFSKI Vladimir 107.0 8 96.1 -5.3 3.1
51 48 HAYBOECK Michael 112.0 10 98.9 -1.9
51 39 TAKEUCHI Taku 99.0 8 98.2 0.3
51 19 KOROLEV Alexey 91.0 13 98.2 -8.5
51 8 ZHAPAROV Marat 93.0 10 97.8 14.3
51 6 ROMASHOV Alexey 102.0 8 96.9 -5.9
51 5 NOMME Martti 93.5 8 97.1 -9.5
1 BRESADOLA Davide DNS
10 BOYD-CLOWES Mackenzie DNS
55 KASAI Noriaki DNS

Komentarze