Red Bull 111 Megawat: Trzecia wygrana Jonny’ego Walkera

11 wrz 2017, 14:34

Hattrick Jonny’ego Walkera, który wygrał na terenie Kopalni PGE w Kleszczowie po raz trzeci! Ciężkie zmagania riderów na sekcji enduro crossu i „rzeźnia” na podjeździe przed checkpointem numer 9, która pewnie przejdzie do legendy. Zawody w ciągu czterech godzin zdołało ukończyć tylko 28 z 500 zawodników.

Idealne warunki pogodowe zapowiadały zaciętą rywalizację, gdzie nie ma miejsca na przypadek. Wilgotny piasek nie tworzył tumanów kurzu, stwarzając dobre warunki do ścigania i kibicowania. A oglądać było co, bo już o godzinie 10:00 wystartował GoPro Finał B dla 150 osób, które znalazły się „pod kreską” do wyścigu głównego. „B” wcale nie oznaczało jednak, że ktoś odpuszczał, na mecie różnice między pierwszym a drugim to ledwie kilka sekund. Zwycięzcą został równie zmęczony co szczęśliwy Kamil Klich, który w sobotę zajął 541. miejsce.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Oskar Kaczmarczyk. Zawodnik z Nowego Targu zajął 12 miejsce i nie ukrywał zadowolenia z wyniku.