Rekord Polaków! Rozegrali najdłuższe spotkanie w historii Ligi Narodów

Aktualizacja: 10 sty 2023, 14:06
24 cze 2019, 11:20

Spotkanie kończące Ligę Narodów w Mediolanie należało do najdłuższych podczas turnieju, a tie-break zdecydowanie pobił rekord długości w historii LN.

Mecz Włochy – Polska trwał aż 2 godziny i 46 minut. Było to drugie najdłuższe spotkanie podczas tegorocznej imprezy. Rekord również należy do Polaków! Mecz ten rozgrywał się 1 czerwca w Katowicach. Biało-Czerwoni pokonali wówczas reprezentację USA, również 3:2. Co ciekawe, kolejne dwa miejsca w tej tabeli również należą do naszych siatkarzy. Trzeci i czwarty najdłuższy mecz turnieju rozgrywaliśmy kolejno z Iranem (porażka 2:3 po 2 godzinach i 34 minutach) i Argentyną (zwycięstwo 3:2 po  2 godzinach i 32 minutach).

Tie-break podczas meczu z Włochami również zapisał się w historii rozgrywek, jak najdłuższy piąty set. Decydująca partia, która normalnie powinna zakończyć się po piętnastym punkcie rozgrywała się na przewagi aż do 25! Wcześniejszy rekord padł w meczu Bułgaria – Japonia (19:21).

Dodatkowo Polacy mogą poszczycić się jedną z najdłuższych akcji podczas tegorocznej Ligi Narodów. W meczu z reprezentacją Serbii jedna wymiana trwała prawie minutę! (Dokładnie 53.1 sekundy).

Akcja sezonu w meczu Polski z Serbią?! 53 sekundy morderczej wymiany (WIDEO)

W trzecim secie meczu Polska – Serbia w ramach Ligi Narodów doszło do niezwykle długiej i zaciętej wymiany. Cała sytuacja trwała aż 53 sekundy i obfitowała w wiele niesamowitych obron oraz zwrotów akcji. Polacy po dwóch setach remisowali z Serbią 1:1. Pierwszą partię Biało-Czerwoni wygrali na przewagi 32:30, w drugiej zaś ulegli do 21.

Polacy obecnie plasują się na szóstym miejscu w tabeli z 21 punktami, 8 zwycięstwami i 4 porażkami. Biało-Czerwoni, żeby awansować, muszą zająć co najmniej piątą pozycję. Wciąż mają szansę na awans, pod warunkiem, że wygrają trzy mecze podczas kolejnego turnieju (z Portugalią, Japonią i Niemcami), a Włosi przegrają przynajmniej raz (grają z Brazylią, Kanadą i Francją).