Strona główna Lekkoatletyka Rekord Polski Kamili Lićwinko! Jest liderką światowych tabel!

Rekord Polski Kamili Lićwinko! Jest liderką światowych tabel!

1

Znakomicie dla Kamili Lićwinko zakończyły się rozpoczęte w dzisiejsze popołudnie Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, które odbywają się w Toruniu. Polka oprócz zdobytego w świetnym stylu mistrzostwa, uzyskała znakomity wynik – 2,02 m – co jest rekordem kraju i tegorocznym najlepszym wynikiem na świecie!

Lićwinko na skoczni pojawiała się w sumie ośmiokrotnie. Zaczynając od 1,85 m, bezbłędnie zaliczała kolejne wysokości aż do 1,98 m. Już przy wysokości 1,94 m było wiadomo, że została mistrzynią Polski, bo przy tej poprzeczce poległa m.in druga w Polsce – Justyna Kasprzycka. Lićwinko po zaliczeniu 1,98 opuściła 2,00, by skupić się na ataku na nowy rekord Polski. Przy wysokości 2,02 sztuka ta powiodła się przy trzeciej próbie! Polka próbowała swych sił jeszcze na wysokości 2 cm dłuższej, jednak po pierwszej zrzutce zrezygnowała z dalszych skoków.

Wynikiem 2,02 m Polka jest liderką światowych, a zarazem europejskich tabel, stając się najpoważniejszą kandydatką do zdobycia złota na zbliżających się HME w Pradze.

1 komentarz