Strona główna Pilka reczna EHF Euro 2016 Rekordowe Mistrzostwa Europy, ponad 1,6 miliarda widzów

Rekordowe Mistrzostwa Europy, ponad 1,6 miliarda widzów

0

Rozgrywane w Polsce styczniowe Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej okazały się najchętniej oglądanymi w historii tej dyscypliny sportu – poinformowano na konferencji prasowej podsumowującej imprezę.

Rekordy padły zarówno jeśli chodzi o liczbę widzów zgromadzonych na trybunach, jak i przed telewizorami. Łącznie w halach mecze mistrzostw obejrzało 400 622 kibiców, co jest poprawieniem rekordu z 2014 roku, kiedy mistrzostwa w Danii obejrzało z wysokości trybun 316 500 fanów.

Niesamowita jest statystyka pokazująca, jak wielu kibiców śledziło mistrzostwa na całym świecie. Dane pokazują, że imprezę oglądało ponad 1,65 miliarda ludzi, a więc niemal co czwarty człowiek na świecie. Mecz finałowy tylko w Niemczech obejrzało 13 milionów kibiców. Są to rekordowe wartości, czyniące styczniowe mistrzostwa najchętniej oglądanymi w historii.

Zadowolenia z tego faktu nie krył prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki. – To, co widzieliśmy w styczniu, okazało się wielkim wydarzeniem. To była największa światowa imprezą w piłce ręcznej – powiedział prezes ZPRP.

Na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce.

Komentarze