Strona główna Pilka reczna Reprezentacja na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata

Reprezentacja na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata

0

Polscy szczypiorniści wylecieli dziś z Warszawy do Hiszpanii gdzie czeka ich ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu Mistrzostwami Świata.

Biało-Czerwoni już jutro rozpoczną zmagania w turnieju towarzyskim rozgrywanym w hiszpańskim mieście Irun. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zagrają tam z z Hiszpanią, Katarem i Argentyną. Trener reprezentacji Polski do Hiszpanii zabrał siedemnastu zawodników, wśród nich zabrakło Arkadiusza Moryto, który wraz młodzieżową reprezentacją uczestniczy w eliminacjach do MMŚ. Dujszebajew zapewnia, że zawodnik Zagłębia Lubin pojawi się w Hiszpanii 7 stycznia.

-Turniej w Irun pokaże nam, nad którymi elementami musimy jeszcze pracować – mówi trener reprezentacji Polski. -Mamy bardzo młody zespół, zawodnicy bardzo szybko się regenerują i na pewno nie odpuszczą – dodaje.

Szkoleniowiec doskonale zdaje sobie sprawę ze zmiany pokoleniowej jaka następuje w reprezentacji. Wydaje się jednak, że nawet on nie spodziewał się, że nastąpi ona tak szybko i tak drastycznie. Tymczasem nie dość, ze kilku doświadczonych zawodników już kilka tygodni temu zadeklarowało koniec reprezentacyjnej kariery (B. Jurecki, Bielecki, Lijewski, Szmal, Wiśniewski) to kilku kolejnych zostało wyeliminowanych przez kontuzje (M. Jurecki, Syprzak, Wyszomirski). W efekcie dla 11 z 18 zawodników, którzy znaleźli się kadrze na Irun występ na zbliżających Mistrzostwach Świata będzie debiutem na imprezie tej rangi.

Czy więc w związku z powyższym Dujszebajew czuje dodatkową presje? Z wypowiedzi jakich udzielił tuż przed wylotem do Hiszpanii wynika, że nie. – Nie mamy wielkich celów. Chcemy wyjść z grupy – stwierdził Kirgiz.

Mistrzostwa Świata we Francji rozpoczną się 11 stycznia. Polska pierwszy mecz rozegra dzień później. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Norwegii.

Kadra na turniej w Irun:

Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Rozgrywający: Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy)

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce)

Komentarze