Reprezentant Polski uderzył rywala w twarz!

28 lis 2016, 00:00

Nie tylko w PlusLidze emocje sięgają zenitu. Podczas meczu I ligi mężczyzn, w którym SMS PZPS Spała pokonał w tie-breaku drużynę SKS Hajnówka, doszło do rękoczynów z udziałem młodzieżowych reprezentantów Polski.

W trzeciej partii jeden z zawodników ze Spały, przyjmujący reprezentacji Polski juniorów, Jakub Szymański, przeszedł na stronę przeciwnika i uderzył w twarz Łukasza Farynę. Powodem miało być oplucie któregoś ze spalskicb graczy przez reprezentującego Hajnówkę Przemysława Gniewka. Incydent nabrał rozpędu. Środkowy gospodarzy, Norbert Huber, wtargnął na boisko z kwadratu dla rezerwowych, na parkiet wdarli się także miejscowi kibice.

Mecz przerwano na 10 minut i wznowiono dopiero po konsultacji arbitrów ze sztabem drużyny gości.

Niewykluczone, że wobec graczy biorących udział w zajściu zostaną podjęte kroki dyscyplinarne.

Poniżej zamieszczamy fragment protokołu pomeczowego, który SKS Hajnówka opublikował na swoim koncie na Twitterze:

Oficjalny protokół meczowy sporządzony przez sędziów spotkania SMS PZPS Spała – SKS Hajnówka.
Jednocześnie bardzo prosimy o zachowanie spokoju i nie podsycanie zaistniałego konfliktu.

Poniżej prezentujemy tekst protokołu:

“W trzeciej partii spotkania przy stanie 20:18 dla SKS Hajnówka zawodnik z nr 15 zespołu SMS PZPS Spała przebywający w polu rozgrzewki (zastąpiony przez libero) wbiegł na boisko zachowując się obraźliwe w stosunku do zespołu przeciwnego, został ukarany wykluczeniem.
W trzeciej partii spotkania przy stanie 20:18 dla SKS Hajnówka, zawodnik z nr 13 zespołu SMS PZPS Spała przeszedł pod siatką w stronę przeciwnika i uderzył w twarz zawodnika z nr 3 zespołu SKS Hajnówka. Został ukarany dyskwalifikacją.
W trzeciej partii spotkania przy stanie 20:18 dla SKS Hajnówka mecz został przerwany na ok. 10 minut że względu na odsunięcie banerów reklamowych i wtargnięcie na boisko kibiców SMS PZPS Spała.
Mecz wznowiono po konsultacji z trenerem i drużyną SKS Hajnówka, który pomimo zaistniałej sytuacji zdecydował się na dokończenie spotkania”

info: SKS Hajnówka