Strona główna Siatkówka Reprezentant Polski w ZAKSIE?! Kto zajmie miejsce po Samie Deroo?

Reprezentant Polski w ZAKSIE?! Kto zajmie miejsce po Samie Deroo?

0

Nie tak dawno temu informowaliśmy, że Sam Deroo odchodzi z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Możliwe, że miejsce Belga w drużynie Mistrza Polski zajmie reprezentant naszego kraju…

Mowa o Bartoszu Kwolku, młodym przyjmującym, który obecnie występuje w ONICO Warszawa. Co więcej, według dziennikarzy Przeglądu Sportowego zespół z Kędzierzyna jest zainteresowany pozyskaniem nie tylko Kwolka, ale też… Kevina Tillie! Wszystko spowodowane jest niepewną przyszłością ONICO w siatkarskiej ekstraklasie. Wciąż prowadzone są rozmowy z potencjalnym nowym sponsorem, a decyzję mamy poznać w ciągu kilku najbliższych dni. Gdyby negocjacje się nie powiodły, zawodnicy bez żadnego problemu będą mogli zmienić pracodawcę.

Dla Kevina Tillie byłby to powrót do przyszłości – Francuz grał w ZAKSIE w latach 2015-2017. Stamtąd miał przenieść się do Jastrzębskiego Węgla, ale ostatecznie wylądował w Azji, w Beijing Volleyball. Zespół ze stolicy zakontraktował przyjmującego w 2019 roku.

Jeżeli chodzi o Bartosza Kwolka, ZAKSA byłaby jego drugim klubem w ekstraklasie. Do ONICO, a właściwie ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej trafił po zdobyciu wicemistrzostwa Polski z SMS-em Spała (2016 rok).

Przypomnimy, że na miejsce Deroo nie tak dawno temu typowane było jeszcze jedno nazwisko. Zamiast Belga sezon w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle miał rozpocząć Nikolay Penchev. http://credit-n.ru

Komentarze