Resovia wygrywa po zaciętym boju!

11 lut 2015, 22:39

Asseco Resovia Rzeszów po bardzo emocjonującym i zaciętym boju pokonało na wyjeździe wicemistrza Niemiec VFB Friedrichshafen 3:2 w pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzów Siatkarzy.

Od początku pierwszego seta to gospodarze utrzymywali 3-4 punktową przewagę, którą na koniec seta powiększyli, ostatecznie wygrywając 25:19. W drugim secie również niemieccy siatkarze długo prowadzili, mieli nawet set balla, jednak gościom udało się wyrównać stan meczu wygrywając 24:26. Trzeci set wyglądał identycznie jak pierwszy. Wicemistrzowie Niemiec utrzymywali kilku punktową przewagę, i ostatecznie wygrali 25:20, co dało im ponownie prowadzenie w meczu. Czwarty set ułożył się od początku pod dyktando Asseco. Pod koniec seta przewaga Polaków była już nawet ośmio punktowa. Polacy wyrównali stan meczu na 2:2, wygrywając seta 25:17. O zwycięstwie więc musiał zdecydować tie break. A w nim od początku lepiej szło Niemcom, mieli nawet piłkę meczową, jednak to Polacy ostatecznie wygrali seta 17:15, zaś w całym meczu wygrali 3:2.

Rewanż za tydzień w Rzeszowie.

Wyniki dzisiejszych spotkań:
Tomis Constanta-Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (21:25, 15:25, 20:25)
VFB Friedrichshafen-Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:19, 24:26, 25:20, 17:25, 15:17)
Cucine Lube Banca Marche Treia-PGE Skra Bełchatów 0:3(22:25, 19:25, 13:25)