Strona główna Bez kategorii Richmond 2015: Agnieszka Skalniak wśród faworytek w jeździe indywidualnej na czas

Richmond 2015: Agnieszka Skalniak wśród faworytek w jeździe indywidualnej na czas

0
Foto: Twitter/@RespiraCiclismo

Agnieszka Sklaniak zawodniczka TKK Pacific Toruń jest przez wiele zagranicznych gazet stawiana w gronie faworytek obok takich zawodniczek jak: Aafke Soet, Anna Huul czy Ksieniia Tcymbaliuk podczas dzisiejszej jazdy indywidualnej na czas juniorek na mistrzostwach świata w amerykańskim Richmond.

Agnieszka znakomicie jeździ na czas co pokazała na mistrzostwach Europy w estońskim Tartu gdzie zdobyła niebieską koszulkę mistrzyni starego kontynentu. Polka startuje jako czwarta od końca, wiec około godziny 17:00 wszystko będzie wiadome.

Profil czasówki
Profil czasówki

Równie groźną rywalką Polki może być Dunka Pernille Mathiesen, która już w zeszłym roku wywalczyła srebro, a na mistrzostwach Europy nie startowała, więc jej forma jest jedną wielką niewiadomą.

Polka jest uważana za faworytkę w wielu światowych gazetach m.in Zonacycling Magazine:

Zawsze wśród kandydatek do medali wymienia się Australijki czy Holenderki, stopniowo do tego grona dołączają równiej zawodniczki z Polski. Doskonałym przykładem jest Agnieszka Skalniak, złota medalistka mistrzostw Europy, która jest główną kandydatką do zwycięstwa w dzisiejszej “czasówce”

Warto podkreślić, że na starcie zobaczymy jeszcze Darie Pikulik na co dzień zawodniczkę BCM Nowatex Ziemia Darłowska, która w tym sezonie osiągnęła wiele znaczących sukcesów na torze.

Serwis specjalny – Richmond 2015 Tutaj

Komentarze