Strona główna Bez kategorii Richmond 2015: Dwie Polki w czołowej dziesiątce podczas jazdy indywidualnej na czas...

Richmond 2015: Dwie Polki w czołowej dziesiątce podczas jazdy indywidualnej na czas juniorek

0
Foto: Twitter/@RespiraCiclismo

Daria Pikuli zajęła siódme, a Agnieszka Skalniak dziewiąte miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Najlepsza okazała się Amerykanka Chloe Dygert.

Juniorki rywalizowały na trasie o dystansie 15 km.

Jako jedenasta na rampie startowej pojawiła się pierwsza z reprezentantek Polski Daria Pikulik i już jej międzyczas wskazywał, że będzie to dobry wynik. W momencie minięcia pomiaru czasu znajdującego się w połowie dystansu przegrywała jedynie z Amerykanką Chloe Dygert, ale jej strata była dość duża. Po swoim przejeździe wskoczyła na drugie miejsce za wspomnianą wyżej reprezentantkę gospodarzy. Przewaga Dygert nad Polką wynosiła 1:41! Pikulik ostatecznie zajęła siódme miejsce.

Jako czwarta od końca wystartowała złota medalistka mistrzostw Europy w tej specjalności Agnieszka Skalniak. Wówczas na prowadzeniu wciąż utrzymywała się Chloe Dygert. Utalentowana Polka po przejechaniu połowy dystansu zajmowała dopiero dziewiąte miejsce, a na metę wjechała z szóstym czasem. Wyprzedziły ją jeszcze trzy cyklistki i Agnieszka Skalniak zakończyła rywalizację na dziewiątym miejscu.

Wygrała Dygert, drugie miejsce zajęła jej rodaczka Emma White, a trzecie Australijka Anna-Leeza Hull.

Komentarze