Rio 2016: Badminton – porażka polskiego duetu

11 sie 2016, 14:31

Polski debel Przemysław Wacha/Adam Cwalina przegrał w swoim pierwszym występie na igrzyskach z Koreańczykami 0:2.

Już w pierwszym secie polska para badmintonistów miała problemy z koreańskim przeciwnikiem. Medaliści mistrzostw świata nie pozwolili sobie nawet na najmniejszy błąd, przez cały czas utrzymując sporą przewagę nad polskim duetem.

W drugiej części Polacy zapomnieli o złej sytuacji z poprzedniego seta. Szczęście nie trwało jednak zbyt długo. Po prowadzeniu polskich reprezentantów 4:1, Koreańczycy poprawili skuteczność w zagraniach pod siatką, dzięki czemu Koreańczycy zapewnili sobie zwycięstwo w całym spotkaniu.

W następnym pojedynku polski duet debla zobaczymy jeszcze podczas rywalizacji grupowej. Przemysław Wacha i Adam Cwalina tym razem zmierzą się z Duńczykami oraz Brytyjczykami.