Strona główna Pozostałe Pływanie Rio 2016: Fatalny start polskich pływaków pierwszego dnia

Rio 2016: Fatalny start polskich pływaków pierwszego dnia

0
Foto: Reuters

Fatalnie rozpoczęli Igrzyska Olimpijskie w Rio polscy pływacy. Wojciech Wojdak, Filip Zaborowski, Marcin Stolarski oraz polska sztafeta kobiet 4×100 metrów stylem dowolnym odpadli już z dalszej rywalizacji…

Zmagania zainaugurowali Wojciech Wojdak i Filip Zaborowski na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Niestety obaj bardzo zawiedli. Zarówno Zaborowski jak i Wojdak w swoich wyścigach eliminacyjnych zajęli słabe siódme miejsce z czasami 3:49.84 i 3:48.87. Najlepszy był Conor Dwyer z czasem 3:43.42.

Jeszcze gorzej na 100 metrów stylem klasycznym zaprezentował się Marcin Stolarski, który w 4. wyścigu zajął ostatnie, ósme miejsce z wynikiem 1:01.06. Najszybciej w eliminacjach popłynął Brytyjczyk, Adam Peaty (57.55)

Humorów na koniec nie poprawiła nam żeńska sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym w składzie Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Katarzyna Wilk, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Polki w pierwszym półfinale były przedostatnie wyprzedzając tylko reprezentację Izraela. Najlepszy czas uzyskały Australijki, drugie były Amerykanki, a trzecie Kanadyjki.

Komentarze