Rio 2016: Fijałek i Prudel przegrywają w pierwszym meczu z Rosjanami!

8 sie 2016, 05:03

Polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrywa swój pierwszy mecz! Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, jednak Rosjanie wyraźnie ukazując swą skuteczność doprowadzili do prowadzenia w całym spotkaniu, wygrywając 2:0 z Polakami.

Mecz rozpoczął Grzegorz Fijałek od bardzo mocnej zagrywki, po czym atakując, Polska para zdobywa pierwszy punkt, szybko reagują Rosjanie remisując z Polakami. Mariusz Prudel skutecznie przeprowadzając atak zdobywa swój pierwszy punkt. Prudel nie do zatrzymania, już na początku utrzymując swoją 100% skuteczność kończy 3 atak! Walka w pierwszym secie jest wyrównana, zarówno Rosjanie jak i Polacy odpowiadają wzajemnie taktycznymi zagraniami, co prowadzi do ciągłego remisu w tabeli punktowej. W połowie seta widać lekkie załamanie w grze polskich zawodników, Rosjanie prowadzą trzema punktami, jednak Prudel przerywa złą passę punktowym atakiem. Prowadzenie Rosjan wzrasta aż do 5 pkt przewagi! Dość nerwowe przyjęcie polskiej pary oraz problemy z atakiem powodują ogromną zapaść punktową na niekorzyść polskiej reprezentacji, rosyjska para prowadzi 7 punktami. Pierwszy set wygrywają Rosjanie 21:14.

Skuteczność Rosjan szybko doprowadza ich na prowadzenie w drugim secie, szybko uzyskują dwupunktową przewagę. Drugi punktowy blok Mariusza Prudla daje przewagę Polaków nad Rosjanami. Przewaga nie utrzymuje się zbyt długo, Semenov kończy skutecznie akcję, po czym popisuje się pięknym blokiem. Para Semenov-Krasilnikov w drugiej partii dokazuje wspaniałą grą, ciągle przodując nad Polską. Chwilę nieuwagi wykorzystuje polski zawodnik Grzegorz Fijałek. Semenov nie poprzestaje, wykonując skuteczny atak, daje prowadzenie Rosji 14:7. Żadna akcja nie układa się po myśli Polaków, przewaga pary Krasilnikov/Semenov wzrasta. Niestety drugą partię meczu kończy Krasilnikov przy stanie 21:13.

Następne spotkanie Polacy rozegrają z zawodnikami z Holandii, w najbliższy wtorek (09.08).

Kasilnikov/Semenov (Rosja) – Fijałek/Prudel (Polska) 2:0 (21:14, 21:13)