Rio 2016: Kantor i Łosiak przegrywają po raz drugi z rzędu

10 sie 2016, 22:21

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegraną kończą zmagania grupowe w Igrzyskach Olimpijskich. Na deszczowej Copacabanie w Rio ulegli Holendrom Meeuwsen/Brouwer w stosunku 0:2.

Pierwszego seta świetnie rozpoczęli Holendrzy, którzy prowadzili (0:5).  Obie pary od tego momentu grały punkt za punkt i przewaga ta utrzymywała się. I choć w końcówce Polacy zdołali jeszcze odrobić straty, to pierwszą partię wygrali ich rywale (19:21).

Drugi set rozpoczął się identycznie jak ten pierwszy, od mocnego uderzenia Holendrów (1:4). Polacy walczyli i zdołali nawet doprowadzić do remisu (11:11). Wtedy znów do głosu doszli rywale Polaków i uzyskali przewagę (13:19). W końcówce jeszcze postraszył Holendrów zagrywką Łosiak, ale to jego float w aut zakończył seta i mecz (19:21).

Mimo porażki polska para wyjdzie z grupy i najprawdopodobniej zagra jutro wieczorem w barażu o miejsce w 1/8 finału.

Kantor/Łosiak (Polska) – Meeuwsen/Brouwer (Holandia) 0:2 (19:21, 19:21)