Strona główna Pozostałe Rio 2016: Karolina Naja i Beata Mikołajczyk drugie w wyścigu eliminacyjnym

Rio 2016: Karolina Naja i Beata Mikołajczyk drugie w wyścigu eliminacyjnym

0
paddles.braca-sport.com

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zajęły drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w kajakarstwie w konkurencji K-2 na dystansie 500 m. To oznacza, że Polki nie wywalczyły bezpośredniego awansu do finału.

Polki choć nie wywalczyły bezpośredniego awansu do finału, pokazały, że dobrze przygotowały się do IO. W swoim wyścigu eliminacyjnym zajęły drugie miejsce, ustępując tylko Węgierkom Gabrielli Szabo i Danucie Kozak. Para, która zajęła pierwsze miejsce, awansowała bezpośrednio do finału, natomiast Polki jeszcze dzisiaj czeka półfinał, który odbędzie się przed godziną 16:00.

Od początku wyścigu brązowe medalistki z Londynu, wraz z reprezentantkami Węgier narzuciły wysokie tempo. Obie pary wiosłowały bardzo szybko, jednak jako pierwsze linię mety przecięły Węgierki z czasem 1:41,09. Tuż za nimi na mecie zameldowały się Polki z czasem 1:41,76.

Czasy drugiego wyścigu eliminacyjnego były znacznie słabsze od tego w którym wstąpiły Polki.  Beata Mikołajczyk i Karolina Naja potwierdziły swoją dobrą dyspozycję co powiększa nasze nadzieję na medal w tej konkurencji.

Komentarze