Rio 2016: Męska sztafeta 4×400 metrów z 7. miejscem

21 sie 2016, 11:15

Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Jakub Krzewina i Rafał Omelko zajęli 7. miejsce w finałowym biegu sztafetowym 4×400 metrów mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zwyciężyły USA, przed Jamajką i wyspami Bahama.

Polacy w finale zaprezentowali się słabiej aniżeli w eliminacjach, bowiem uzyskany czas 3:00.50 był prawie o sekundę gorszy od tego z przedbiegów. W sobotnim finale już od początku rywalizacji sporą przewagę wypracowali sobie reprezentanci USA i Jamajki, które między sobą rozstrzygnęły losy złotego medalu. Ostatecznie zwyciężyli Amerykanie, którzy kreskę mety przecięli w czasie 2:57.30.

Polacy przez znaczną część dystansu biegli w ogonie drugiej grupy i bili się głównie o 6. miejsce z reprezentantami Kuby. Ostatecznie nasi o prawie sekundę okazali się od nich gorsi i zajęli 7. miejsce, wyprzedzając tylko reprezentację gospodarzy.

Fascynujący pojedynek o brązowy medal stoczyli reprezentanci Bahamów i Belgii, z których o 0,03 s lepsi okazali się reprezentanci wyspiarskiego państwa na Karaibach. Stawkę finalistów uzupełniła Botswana, która finalnie zajęła 5. miejsce.