RIO 2016: Natan Węgrzycki-Szymczyk z pewnym awansem w wioślarskich jedynkach

6 sie 2016, 14:31

Natan Węgrzycki-Szymczyk zajął drugie miejsce w swoim wyścigu i bez problemów awansował do ćwierćfinałowej rywalizacji wioślarskich jedynek.

Polak wystartował w w trzecim wyścigu eliminacyjnym, prócz reprezentanta Polski na starcie zameldowało się czworo innych wioślarzy. Zgodnie z regulaminem awans do ćwierćfinału wywalczyła najlepsza trójka.

Po przebyciu 1/4 dystansu Natan Węgrzycki-Szymczyk był w dość korzystnej sytuacji, gdyż rywale z Uzbekistanu i Libii wyraźnie ustępowali pozostałej trójce. Jak się później okazało bez większych emocji pierwsza trójka, która wyklarowała się po przebyciu 500 metrów w takim samym składzie dotarła do mety.

Na mecie oddalonej od startu o 2 kilometry pierwszy zameldował się Belg Hannes Obreno, a na drugiej pozycji finiszował Węgrzycki-Szymczyk, w pełni kontrolujący sytuację.

1. Hannes Obreno (Belgia) – 7:09.06
  2. Natan Węgrzycki-Szymczyk (Polska) – 7:12.43
  3. Brian Rossi (Argentyna) – 7:22.69
  4. Szachboz Chołmurżajew (Uzbekistan) – 7:25.03
  5. Alhussein Gambour (Libia) – 7:43.85

Pierwszy ćwierćfinał wioślarskich jedynek zaplanowany jest na wtorek na godzinę 13:30.