Rio 2016: Pierwsza porażka biało-czerwonych

13 sie 2016, 22:13

Mecze Polaków z Rosjanami zawsze budziły duże kontrowersje i dostarczały kibicom ogromną dawkę emocji. Również tym razem nie obyło się od wspaniałych akcji po obu stronach siatki. O wygranej decydowały małe niuanse. Niestety tym razem przegrywamy z Rosją w tie-breaku.

Mecz rozpoczął się od zagrywki Mateusza Miki. Polacy zdobywają punkt bezpośredni po zagrywce Karola Kłosa (3:1). Po mocnym ataku Kliuka, Rosja dogoniła Polskę zdobywając kolejny cenny punkt (5:4). Walka była wyrównana. Świetna zagrywka Bartosza Kurka pozwala nam objąć dwupunktowe prowadzenie (8:6). Sytuacja powoli się komplikowała, kiedy został zablokowany Karol Kłos, później Polacy popełnili kolejny błąd, Rosjanie wychodzą na prowadzenie (8:10). Stephane Antiga kontrolując sytuacje poprosił o przerwę, w celu skorygowania błędów Polaków. Polacy przegrywają czteropunktową serię Rosjan. Po skutecznym ataku Tietiuchina popełniają kolejny błąd, pozwalając Rosjanom triumfować w pierwszej części tej partii (9:13). Problemy z przyjęciem biało-czerwonym oraz skuteczna gra Rosjan pozwoliła na dużą przewagę punktową przeciwnika(9:14). Na boisku za Michała Kubiaka pojawił się Rafał Buszek. Przewaga Sbornej rośnie (10:16). Grankin popisał się świetną grą, wygrywając rywalizację na siatce z Polakami. Biało-czerwoni byli bardzo bierni zarówno w ataku, jak i w obronie. Na boisku pojawił się Piotr Nowakowski. Atak skończył Wolwicz, kolejne świetne zagranie Grankina (13:21). Mika miał kłopot z zakończeniem ataku. Trwała bardzo długa wymiana piłki. Wreszcie zostaje zablokowany przez Piotra Nowakowskiego, niesamowicie skuteczny Maksim Michajłow (16:22). Po błędzie Konarskiego na zagrywce Rosja kończy pierwszą partię wygrywając 18:25.

Drugą partię Polacy rozpoczęli od pięknej akcji na środku Karola Kłosa (1:0). Zablokowany został Tietiuchin (2:1)! Kliuka uderzył w taśmę, Rosjanie grali bardzo nerwowo (3:1). Tym razem przewaga rosła po polskiej stronie siatki. Po trzypunktowym prowadzeniu Polaków trener Alekno prosił o czas (4:1). Piękny pojedynczy blok Bartosza Kurka (6:2)! Mateusz Mika w świetnym stylu skończył atak, zapewniając biało-czerwonym wysokie prowadzenie (7:2). Po pięknej akcji na skosie Mateusz mika zdobył cenny punkt (11:6). Długa wymiana, ostatecznie wygrana ponownie przez Mikę, zdecydowanie podbudowała pewność Polaków na boisku. Doskonałe, bardzo mocne uderzenie Bartosza Kurka (13:7). Michajłow odpowiedział, bardzo silnie atakując w stronę Michała Kubiaka (14:10). Biało-czerwoni odpłacili się kapitalnym atakiem Kurka na środek boiska (15:11). Wspaniała akcja Kubiaka potwierdziła wzrastającą skuteczność gry polskiego zespołu (17:11). Kurek skutecznie pomimo potrójnego bloku Rosjan (21:15). Po ataku Kurka polski zespół zyskał piłkę setową (24:16). Michał Kubiak zakonczył drugiego seta! Znakomita gra polskiego zespołu (25:16)!

Trzeci set rozpoczął się od zepsutej zagrywki Bartosza Kurka (0:1). Jednak ten szybko odpłacił się znakomitym atakiem po prostej, wyrównując wynik (1:1). Znów pojawiły się problemy w odbiorze zagrywki naszych reprezentantów, Rosjanie skuteczni w ataku (2:4). Dobra gra na środku Mateusza Bieńka (3:4). Problem z zagrywką Kurka daje przewagę Rosjan (6:9). Zablokowany  Mika przez Michajłowa i Wołkowa (6:12). Ilość błędów Polaków coraz bardziej rosła, powtórzyła się historia z pierwszego seta (8:14). Świetna wystawa Grzegorza Łomacza jedną ręką do Bartosza Kurka dała kolejny cenny punkt dla naszego zespołu. Rosjanie wciąż utrzymywali przewagę (12:19). Mika psuje zagrywkę.. (13:20). Bieniek po długiej wymianie rewelacyjnie na środku (15:20)! Dobry atak na pojedynczym bloku Kurka (16:22). Ponownie mogliśmy zauważyć kolejną świetną akcje młodego Mateusza Bieńka (17:22). Rewelacyjny podwójny blok naszego zespołu (18:22). Kurek skutecznie zablokowany przez Kliuka (18:24). Polacy przegrywają seta 18:25.

Czwarty set zaczął się od skutecznego bloku Rosjan na Mateuszu Mice… (0:1). Świetna akcja w wykonaniu Kurka, począwszy od jego mocnej zagrywki dała remis po obu stronach siatki (2:2). Kapitalna zagrywka naszego przyjmującego (4:2)! Buszek zatrzymany w bloku (6:5). Potężny atak Bartosza Kurka zapewnił nam dwupunktowe prowadzenie (9:7). Remis po nieskutecznej zagrywce Kurka (11:11). Mocno na ataku Rafał Buszek (13:12)! Michajłow został zatrzymany przez Piotra Nowakowskiego (18:16)! Punkt po serwisie Mateusza Miki (20:17)! Trzypunktowe prowadzenie biało-czerwonych po ataku Kurka (22:19). Niesamowita akcja naszego przyjmującego, Bartosz Kurek zdobył 30 punkt w tym meczu (23:20)! Piłka setowa dla Polski (24:21)! Kurek mocnym atakiem skońćzył czwartego seta (25:22)!

Tie break po świetnym rozegraniu Grzegorza Łomacza rozpoczął się kolejnym znakomitym atakiem Bartosza Kurka (1:0). Rafał Buszek doprowadził do remisu w piątym secie (3:3). Po bloku na Bartoszu Kurku, Rosja wyszła na prowadzenie (3:4). Niestety przewaga Sbornej wciąż rosła (3:6). Wolwicz uderzył daleko w aut (5:7)! Świetna akcja Bieńka na środku (6:8). Po długiej wymianie Mateusz Mika uderzył daleko poza boisko… (6:9). Kliuka zepsuł zagrywkę (7:9). Przewaga Rosjan stale wzrastała po nieudanej zagrywce Kurka… (7:10). Tietiuchin skutecznie atakował po skosie… (9:12). Mateusz Bieniek na środku (10:13)! Piłka meczowa dla Rosjan (10:14). Znakomita akcja Michała Kubiaka (12:14)! Wspaniałe zagranie naszego kapitana (13:14)! Niestety po nieudanym serwisie Rafała Buszka, Polacy przegrywają cały mecz z Rosją (13:15).

Polska – Rosja 2:3 (18:25, 25:16, 18:25, 25:22, 13:15)

Polska: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Mika, Buszek, Bednorz, Bieniek, Zatorski
Rosja: Wolwicz, Tietiuchin, Michajłow, Grankin, Kliuka, Wierbow, Bakun, Wołkow, Jermakow, Aszczew, Kobzar, Volkov