Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: Piotr Małachowski vice mistrzem olimpijskim! Stracił złoto w ostatniej kolejce!

Rio 2016: Piotr Małachowski vice mistrzem olimpijskim! Stracił złoto w ostatniej kolejce!

0
źródło: zimbio.com

Piotr Małachowski zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal olimpijskiego konkursu rzutu dyskiem w Rio de Janeiro! Złoty medal w ostatniej konkursowej kolejce zabrał Polakowi Niemiec Christian Harting.

Małachowski w konkursie prowadził od pierwszej do praktycznie ostatniej kolejki. Polak w każdej z trzech pierwszych prób zdecydowanie przerzucał 67 metrów i z wynikiem 67,55 m zmierzał ku złotemu medalowi. W ostatniej kolejce lepsze wyniki zaczęli osiągać jednak rywale, którzy niebezpiecznie zbliżali się do wyniku biało-czerwonego. Punktem kulminacyjnym konkursu był rzut młodszego z braci Hartingów – Christiana, który uzyskując 68,37 m, ustanowił nowy rekord życiowy i wyszedł na prowadzenie w konkursie.

Odpowiedź Polaka nie była już piorunująca. 65,38 m nie pozwoliło Małachowskiemu wrócić na złotą pozycję, którą zajmował od pierwszego swojego rzutu. Brązowy medal powędrował do innego reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów Daniela Jasinskiego, który w swoim finałowym rzucie uzyskał 67,05 m.

Srebrny medal Małachowskiego to czwarty krążek wywalczony przez Polaków na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Na koncie biało-czerwonych jest już złoty medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj z wioślarskiej dwójki podwójnej, a także brązy Rafała Majki w kolarstwie i wioślarskiej czwórki kobiet.

Komentarze