Strona główna Rio 2016 Rio 2016: Piotr Paziński przegrywa pierwszą walkę w turnieju taekwondo

Rio 2016: Piotr Paziński przegrywa pierwszą walkę w turnieju taekwondo

0

Kolejny reprezentant Polski w taekwondo nie zachwycił swoim występem. Walczącego w kategorii do 80 kilogramów Piotra Pazińskiego, pokonał w 1/8 finału reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Cheick Sallah Junior Cisse.

Pierwsza runda była typowo badawcza i pomimo kilku prób z obu stron, nie przyniosła żadnych punktów. Polak dostał jedynie karę za blokowanie kopnięcia kolanem.

W połowie drugiego starcia Cisse sięgnął nogą głowy Polaka, inkasując trzy punkty. Paziński próbował bardziej ciosów ręką w korpus, które nie były jednak zaliczane przez sędziów. Pod koniec drugiej rundy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej po raz kolejny zainkasował trzy punkty za kopnięcie w kask Polaka, przecz co prowadził już 6:0.

Pierwsze punkty Paziński zdobył dopiero w trzeciej odsłonie pojedynku, po kopnięciach na korpus swojego rywala. Nie był już jednak w stanie odwrócić losów pojedynku, przegrywając ostatecznie 2:7.

Polak ma jeszcze szansę na występ w repasażach i walkę o brązowy medal. Żeby to się stało, jego pogromca musi dojść do finału zawodów.

Komentarze