poniedziałek, 23 maja, 2022

Rio 2016: Polscy pingpongiści w dalszej fazie zmagań kwalifikacji

Jakub Dyjas, Wang Zeng Yi i Daniel Górak awansowali do kolejnej rundy kwalifikacji olimpijskich w tenisie stołowym, które odbywają się w szwedzkim Halmstad.

Dyjas wygrał po 4:2 z grającym w polskiej superlidze Białorusinem Pawłem Płatonowem i Rumunem Hunorem Szocsem. Z kolei Wang pokonał po 4:0 Greka Konstantinosa Papageorgiou i Serba Marko Jevtovica. Obaj reprezentanci Polski zanotowali także po jednym triumfie walkowerami. Górak wygrał z Litwinem Alfredasem Udrą i ograł łatwo słynnego Chorwata Zorana Primoraca. Zanotował też porażkę 3:4 z Zsoltem Peto.

Z 16 grup eliminacyjnych awans do drugiej części zawodów wywalczyło 48 zawodników. Dołączy do nich teraz 16 rozstawionych. Zostaną oni podzieleni na osiem grup po ośmiu pingpongistów, a następnie przegrywający odpada. Zwycięzcy zakwalifikują się na igrzyska w Rio. Pozostali dalej będą walczyć w Szwecji o dodatkowe dwa miejsca.

Inną możliwością zdobycia awansu na tegoroczne zawody w Rio będzie majowy ranking międzynarodowej federacji. Zostanie on opublikowany po turnieju World Tour w Warszawie, gdzie Europejczycy będą mieli ostatnią szansę zdobycia punktów.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA