Strona główna Pozostałe Rio 2016: Polska sztafeta 4 x 200 m. st. dowolnym poza finałem

Rio 2016: Polska sztafeta 4 x 200 m. st. dowolnym poza finałem

0
foto: www.msn.com

Polska sztafeta pływacka na dystansie 4 x 200 metrów stylem dowolnym w składzie: Jan Świtkowski, Paweł Korzeniowski, Kacper Klich, Kacper Majchrzak, nie awansowała do finału. Polacy zajęli 4. miejsce w swoim wyścigu półfinałowym, ale ostatecznie był to dopiero 10. wynik eliminacji.

Polacy popłynęli w pierwszym wyścigu półfinałowym. “Biało-czerwoni” wystartowali z trzeciego toru, a ich rywalami w tym starcie byli Brazylijczycy, Hiszpanie, Amerykanie, Holendrzy, Francuzi, Włosi oraz reprezentanci RPA.

Polacy kiepsko rozpoczęli swój start, na koniec pierwszej zmiany plasowali się pod koniec stawki. Sytuacja utrzymywała się po drugiej i trzeciej zmianie i wydawało się, że Polacy zajmą siódme lub ósme miejsce. Rewelacyjnie na ostatniej zmianie popłynął Kacper Majchrzak, który ostatecznie wyprowadził Polskę na czwarte miejsce.

W drugim wyścigu najlepsi byli Brytyjczycy. Niestety dla Polaków, aż sześć sztafet popłynęło szybciej od nich. Spowodowało to, że “biało-czerwoni” zajęli ostatecznie 10. miejsce i nie awansowali do finału.

Wyniki półfinałów sztafety 4 x 200 metrów stylem dowolnym:

  1. Wielka Brytania – 7.06,31 min.
  2. Stany Zjednoczone – 7.06,74 min.
  3. Rosja – 7.06,81 min.

10. Polska – 7.11,11 min.

Komentarze