Rio 2016: Polskie sztafety 4×400 metrów w finale!

20 sie 2016, 02:35

Obie polskie sztafety 4×400 metrów wystąpią w finałach igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro! Biało-czerwone zajęły w swym półfinale 3. miejsce, a Polacy do walki o medale zakwalifikowali się z czasem.

Biegnące w składzie, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart i Justyna Święty, Polki wykręciły czas 3:25.34 i do finałowej walki awansowały bezpośrednio z trzeciego miejsca w swojej serii. Zwyciężyły Amerykanki (3:21.42) przed Ukrainkami (3:24.54).

Do finału biało-czerwone awansowały z siódmym czasem. Oprócz tych trzech reprezentacji o medale powalczą także Jamajki, Brytyjki, Kanadyjki, Włoszki i Australijki.

Polacy w swojej serii wykręcili dopiero 5. czas, jednak wskutek szybszej pierwszej serii, w której biegli, wynik ten dał awans do finału. Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Jakub Krzewina i Rafał Omelko uzyskali na mecie 2:59.58, notując najlepszy w sezonie czas.

W finale obok biało-czerwonych wystąpią Jamajczycy, Amerykanie, Belgowie, Botswańczycy, Bahamczycy, Kubanie i Brazylijczycy. Początkowo w składzie była także Wielka Brytania, jednak już po biegu została zdyskwalifikowana.