RIO 2016: Porażka na zakończenie zmagań grupowych

11 sie 2016, 16:03

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przegrały swoje ostatnie spotkanie w fazie grupowej 0:2 z Larissą Francą i Talitą Antunes Da Rocha. Polki już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału turnieju na IO w Rio de Janeiro.

Polki w fazie grupowej zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.  W wyrównanej grupie A w dwóch pierwszych spotkaniach pokonały kolejno Amerykanki Lauren Fendrick /Brooke Sweat (2:1) oraz Rosjanki Jewgenię Ukołową / Jekaterinę Birłową (2:0). Tym samym przed ostatnim spotkaniem były pewne awansu do dalszej fazy turnieju.

W pierwszym secie faworyzowane Brazylijki narzuciły wysokie tempo. Od początku ostrą zagrywką odrzuciły Kołosińską i Brzostek od sitaki. Polki miały duży problem ze skończeniem pierwszej akcji. Siatkarki z Kraju Kawy szybko zdobyły sporą przewagę (7:1), którą powoli powiększały. Pierwszy set trwał tylko kwadrans i zakończył się pogromem duetu znad Wisły (10:21).

W drugim secie kibice mogli przynajmniej przez jakiś czas oglądać bardziej wyrównaną grę obu zespołów. Choć Brazylijki rozpoczęły drugą partię od stanu (3:0), to para Kołosińska i Brzostek nie zamierzały się podać. Szybko wyrównały (4:4) i do stanu (9:9) walczyły ze swoimi rywalkami punkt za punkt. Od tego momentu siatkarki z Ameryki Południowej znów przejęły inicjatywę. Polki nie były w stanie nawiązać walki z Larissą Francą i Talitą Antunes Da Rocha, które drugą partię wygrały (21:15).

Obie drużyny awansowały do fazy pucharowej. Dzięki wygraniu grupy Larissa Franca i Talita Antunes da Rocha będą rozstawione w losowaniu i przynajmniej w teorii mogą trafić na łatwiejsze rywalki.

Kołosińska/Brzostek (Polska) – Larissa/Franca (Brazylia) 0:2 (10:21, 15:21)