czwartek, 30 czerwca, 2022

Rio 2016: Radosław Baran przegrywa w repasażu i żegna się z turniejem olimpijskim

Pomimo tego, że Radosław Baran otrzymał szansę od losu i uczestniczył w repasażu, to nie zdołał wygrać walki z Irańczykiem Rezą Mohammadem Ali Yazdanim. Tym samym jest to już definitywny koniec udziału polskich zapaśników na igrzyskach olimpijskich.

Polak rozpoczął walkę repasażową dosyć pasywnie, przez co o trzymał karę, po której miał 30 sekund na przeprowadzenie skutecznej akcji technicznej. Ta sztuka mu się nie udała, przez co przegrywał 0:1. Tuż przed przerwą Irańczyk wykonała skuteczne obejście, które pozwoliło mu wyjść na prowadzenie 3:0. W drugiej części walki Baran próbował odrobić stratę – zdobył punkt dzięki wypchnięciu przeciwnika za matę, jednak w kolejnej akcji stracił punkt, a po wideo weryfikacji kolejny- przez co przegrywał już 1:5. Pod koniec zdobył jeszcze tylko jeden punkt po karze jego przeciwnika, przegrywając ostatecznie 2:5

Był to więc ostatni występ polskiego reprezentanta w turnieju olimpijskim. Przypomnijmy, że jedyny medal w zapasach na tych igrzyskach zdobyła Monika Michalik.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA