Rio 2016: Przegrany thriller w wykonaniu Li Qian

Aktualizacja: 6 lis 2016, 14:24
7 sie 2016, 03:49

Li Qian, Chinka reprezentująca Polskę w tenisie stołowym przegrała już w II rundzie w turnieju singlistek na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Nasza zawodniczka dość pechowo uległa Rumunce, Danieli Dodean Monteiro 1:4 i pożegnała się z dalszą rywalizacją.

Trzy pierwsze sety to fatalny początek w wykonaniu “chińskiej” Polki i choć w obu przypadkach Li Qian ruszała do odrabiania strat to koniec końców brakowało punktów straconych w pierwszej fazie. W konsekwencji trzy pierwsze odsłony zakończyły się wynikami 10:12, 9:11 i 9:11.

W czwartej odsłonie obudziła się “stara, dobra” Li Qian, której nie brakowało już koncentracji na początku seta, a to zaowocowało pewnie wygraną partią, 11:5.

Niestety, taki stan rzeczy nie utrzymał się długo i piąty set to powtórka trzech pierwszych odsłon. Li Qian rozpoczęła od stanu 0:2 i mimo że później kilkukrotnie doprowadzała do remisu to końcówka należała do Monteiro, która wygrała tą odsłonę do 8 i całe spotkanie 4:1.