Rio 2016: Udany start Kołosińskiej i Brzostek!

7 sie 2016, 17:17

Świetny start w zmaganiach na Igrzyskach Olimpijskich zaliczyły polskie siatkarki plażowe, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. W swoim pierwszym meczu nie bez problemów pokonały Amerykanki, Lauren Fendrick i Brooke Sweat 2:1.

Początek spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Obie drużyny walczyły punkt za punkt. Dopiero w połowie seta do głosu doszły Amerykanki, które odskoczyły Polkom (10:14). Przewagi tej nie oddały aż do końca seta, wygrywając go (14:21).

Drugiego seta fantastycznie rozpoczęły Polki, prowadząc dzięki zagrywkom Moniki Brzostek (11:2). Potem obie pary grały punkt za punkt (16:8). Amerykanki w końcówce zdołały jeszcze nieznacznie zniwelować przewagę (19:13), ale ostatni głos w tej partii należał do polskiej pary (21:13).

Tie-break to krótko mówiąc popis polskiej pary, która od stanu (3:4) zaczęła grać koncertowo i przy zagrywce Kingi Kołosińskiej wyszła na prowadzenie (12:4)! Mecz atakiem w siatkę zakończyła Brooke Sweat (15:7).

Następnym rywalem Polek Kołosińska/Brzostek będzie para Ukołow/Khomyakov.

Kołosińska/Brzostek (Polska) – Fendrick/Sweat (USA) 2:1 (14:21, 21:13, 15:7)