Strona główna Pozostałe Rio 2016: WKKW – po pierwszym dniu ujeżdżenia Fox-Pitt na prowadzeniu

Rio 2016: WKKW – po pierwszym dniu ujeżdżenia Fox-Pitt na prowadzeniu

0

Już dzisiaj przed jeźdźcami czeka druga część zmagań na olimpijskim czworoboku. Po pierwszym dniu w próbie ujeżdżenia w konkursie WKKW prowadzi zawodnik Wielkiej Brytanii – William Fox-Pitt.

Zgodnie z kolejnością na listach startowych w sobotę (06.08) mogliśmy zobaczyć pierwszą połowę zawodników startujących w WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). Najlepszy przejazd należał do jeźdźca z Wielkiej Brytanii Williama Fox-Pitt’a na 16 letnim ogierze Chilli Morning. Para uzyskała 37,00 pkt. Drugą lokatę zajmuje Australijczyk Christopher Burton na 9 letnim wałachu Santano II, uzyskując notę końcową 37,60 pkt. Natomiast na trzecim miejscu w rankingu z wynikiem 40,90 pkt uplasował się dobrze znany niemiecki zawodnik Michael Jung na wałachu Sam FBW.

W klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu są Niemcy (82,50 pkt). Drugą pozycje zajmuje Australia (83,90 pkt), trzecią zaś Wielka Brytania (84,20 pkt).

Dzisiaj o godzinie 15:00 rozpocznie się druga część konkursu, w której wystartuje reprezentant Polski Paweł Spisak na kasztanowatym wałachu Banderas. Start naszego zawodnika zaplanowany jest na godzinę 18:46 czasu polskiego.

 

Komentarze