Rio 2016: Znakomita gra i pewne zwycięstwo Polek!

9 sie 2016, 18:56

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały 2:0 w swoim drugim meczu na Igrzyskach parę Ukolova/Khomyakova. Tym zwycięstwem Polki jeszcze przed zakończeniem zmagań grupowych zapewniły sobie awans do kolejnej rundy.

Pierwszy set rozpoczął się od pewnej i zdecydowanej gry obu par w ataku (3:3). Następnie, przy zagrywce Kingi Kołośińskiej Polki uzyskały nieznaczną przewagę nad rywalkami (6:3). Prowadzenie nasza para utrzymywała aż do połowy seta. Po ataku w aut Brzostek Rosjanki doprowadziły do remisu (13:13). Gdy wydawało się, że Rosjanki pójdą za ciosem, do głosu doszły Polki i znów wyszły na prowadzenie (17:13). Pierwszą partię nie bez problemów wygrały Polki, a seta zakończyła zdecydowanym atakiem Monika Brzostek (21:19).

Drugi set lepiej rozpoczęły Polki, prowadząc na początku (3:1). Po wyrównaniu przez Rosjanki obie pary grały punkt za punkt (8:8). Na zmianę wyniku musieliśmy czekać aż do przerwy technicznej, bo po powrocie na boisko nasza para grała koncertowo i uciekła rywalkom na kilka punktów (15:11). Przewagę tą Polki utrzymały do końca, a set i mecz autową zagrywką zakończyła Ukolova.

Zwycięstwem tym Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zapewniły sobie awans do 1/8 finału turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Swój ostatni mecz grupowy nasza para rozegra w czwartek, gdy zmierzy się z gospodyniami, Francą i Antunes (Brazylia).

Kołosińska/Brzostek (Polska) – Ukolova/Khomyakova (Rosja) 2:0 (21:19, 21:18)