Rio Open: Niezły początek Polaków!

4 wrz 2015, 08:52

Do Brazylii, na turniej nazwany próbą przedolimpijską, przyjechało zaledwie 24 pary. W czwartek turniej rozpoczęły 2 pary z Polski – Kędzioła/Szałankiewicz i Kantor/Łosiak.

Kędzioła i Szałankiewicz, znajdujący się w grupie D niestety nie dali rady parze Santos/Carvalhaes z Brazylii. Mimo iż po pierwszym, szybko przegranym secie (11:21) w drugiej partii Polacy pokazali swoje umiejętności i chęć walki wygrywając 21:18, w 3. secie zabrakło skuteczności i nie udało im się dorównać Brazylijczykom (11:15).

Kantor i Łosiak, z grupy F zagrali wyrównany mecz z parą Carvalhaes/Lustos, także z Brazylii, lecz to oni schodzili z boiska zwycięsko, wygrywając pierwszego seta (21:18), ustępując rywalom w drugim (17:21) i pokazując siatkarską klasę w trzecim, dopinającym całości (15:11).

Kądzioła/Szałankiewicz – Santos/Carvalhaes 1:2 (11:21, 21:18, 11:15)

Kantor/Łosiak – Carvalhaes/Lustos 2:1 (21:18, 17:21, 15:11)