Strona główna Siatkówka Pozostałe Roberto Piazza trenerem reprezentacji Holandii!

Roberto Piazza trenerem reprezentacji Holandii!

0

Aktualny szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów, Roberto Piazza, będzie prowadził reprezentację mężczyzn Holandii. Kontrakt ma obowiązywać do igrzysk olimpijskich w 2020 roku.

Piazza przejmie reprezentację Holandii po Gido Vermeulenie, który pracował ze swoimi rodakami od 2014 roku.

Jesteśmy zachwyceni, że Roberto Piazza zgodził się pracować z naszą reprezentacją. Pasuje do naszej filozofii, a jego doświadczanie daje nam pewność, że dostarczy dodatkowego wsparcia tego lata. Szczególnie, że w tym roku rozgrywamy mistrzostwa Europy w naszym kraju – przyznali przedstawiciele holenderskiej federacji.

Roberto Piazza również nie ukrywa zadowolenia z takiego obrotu spraw.

Jestem bardzo zaszczycony mogąc trenować holenderski zespół męski. Ten zespół ma wspaniałą historię. Widziałem wszystkie mecze holenderskiej drużyny na ostatnich Mistrzostwach Świata i byłem pod wrażeniem ich występów w Bułgarii i we Włoszech. Ten zespół ma wszystko, aby zrobić kolejny krok. Moim marzeniem jest doprowadzić Holandię do pierwszej dziesiątki świata. Często miałem okazję trenować reprezentacje, ale po raz pierwszy moja głowa, serce i żołądek powiedziały: to jest coś wyjątkowego, muszę to zrobić. Jestem bardzo zmotywowany, aby zacząć w maju. – powiedział Włoch.

Kiedy zacząłem grać w Sisley we Włoszech w wieku 19 lat, Roberto stał się moim trenerem. Rok później poszedłem za nim do Cuneo. Wiele się od niego wtedy nauczyłem i zawsze utrzymywaliśmy kontakt. Trener z zagranicy był życzeniem całego zespołu i cieszymy się, że udało się podpisać kontrakt z Piazzą – powiedział kapitan Oranje, Nimir Abdelaziz.

 

Źródło: volleybal.nl / oprac. własne

Komentarze