poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Roberto Soldić wygadał się w sprawie UFC! Gwiazdor odejdzie z KSW

Wszystko wskazuje na to, że Roberto Soldić odejdzie z KSW. Chorwatem zainteresowani są włodarze UFC, czyli największej federacja MMA na świecie. Sam zawodnik podczas rozmowy przeprowadzonej w ramach podcastu „Inkbuator” zdradził, że już zadecydował o swojej przyszłości.

Roberto Soldić bardzo szybko stał się największą gwiazdą polskiej organizacji KSW. Popularny „Robocop” momentalnie podbił serca kibiców, a pod koniec zeszłego roku w świetnym stylu pokonał legendę naszego rodzimego MMA, Mameda Chalidowa. Tym samym Chorwat stał się posiadaczem dwóch mistrzowskich pasów KSW.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Roberto Soldić zdecydował, że wystąpi w UFC

Wydaje się jednak, że przygoda 27-latka z polską organizacją dobiega końca. Soldić zdradził bowiem podczas podcastu „Inkubator”, że już porozumiał się z amerykańską federacją UFC. Na pytanie o to, czy poradziłby sobie z Kamaru Usmanem, aktualnym mistrzem tej organizacji w wadze półciężkiej, Chorwat stwierdził, że jest od niego szybszy i silniejszy.

— Jestem szybszy i silniejszy od niego. Ponadto mam problemów z kontuzjami i jestem młodszy o siedem lat — zaczął Soldić.

— Usman musiałby mieć formę życia, żeby mnie pokonać. Chciałbym spróbować z nim walki. Wiem, że dałbym radę, dlatego wybrałem UFC — dodał chorwacki wojownik.

Agent zawodnika mówi o pięciu organizacjach

Atmosferę wokół 27-latka podgrzał ostatnio również jego agent Ivan Dijaković. Przyznał on, że Roberto Soldić ma oferty od organizacji z całego świata.

— Nie mówimy tylko o dwóch organizacjach, ale o pięciu. Jest UFC czy KSW, ale też jest ONE FC, Bellator, PFL. W zasadzie wszyscy go chcą — przyznał Dijakvoić.

Według doniesień niemieckiego „Bilda” oferta UFC dla Roberto Soldicia jest niezwykle atrakcyjna. Podwójny mistrz KSW miałby otrzymać za jedną walkę 100 tysięcy euro. Ponadto w przypadku trzech wygranych włodarze amerykańskiej federacji gwarantują mu walkę o pas mistrzowski.

Pudzianowski i Materla na KSW 70. Starcie legend, na które czekali kibice

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA