Rojewski ratuje Magdeburg!

17 mar 2016, 18:30

W spotkaniu 25. kolejki Bundesligi piłkarzy ręcznych pomiędzy Magdeburgiem, a Melsungen padł remis. W ostatnich sekundach Andrzej Rojewski zdobył bramkę na wagę punktu.

Drużyna reprezentanta Polski nie była faworytem w wyjazdowym starciu ze świetnie spisującą się ekipą z Melsungen. Gospodarze istotnie przeważali przez większość meczu, a pierwszą połowę zakończyli zwycięsko z dwubramkową zaliczką (15:13).

W drugiej połowie Magdeburg próbował odrobić straty, jednak dziesięć minut przed końcem meczu, wyraźnie przegrywał różnicą czterech bramek 26:22. Wtedy nastąpił zryw gości, który został zapoczątkowany przez bramkę Andrzeja Rojewskiego.

O wyniku spotkania zadecydowała ostatnia minuta, podczas której chorwacki obrotowy Marino Marić nie wykorzystał swojej okazji na powiększenie przewagi (28:26), a kilkanaście sekund później Robert Weber zdobył kontaktową bramkę (27:28). Kolejną sytuację zmarnował Johanes Sellin na osiem sekund przed końcem gry, po czym o czas poprosił trener Magdeburga. Jego podopieczni zagrali z przewagą jednego zawodnika w polu, kosztem zdjętego bramkarza. Ponownie uruchomiony zegar odliczył ostatnie pięć sekund, które wystarczyły na to, by w ostatniej chwili Andrzej Rojewski zdobył wyrównują bramkę (28:28).

Polski prawy rozgrywający był jednym z najlepszych zawodników, zdobywając pięć bramek, walnie przyczynił się do remisu swojej drużyny. Zanotował również dwa wykluczenia. Zmiennikiem Rojewskiego był znany płockiej publiczności Nemanja Zelenović.

Wynik nie zmienił pozycji (10. miejsce) Magdeburga w tabeli Bundesligi, natomiast nie zadowala piłkarzy Melsungen, którzy mogą stracić wysokie czwarte miejsce, o ile Fuechse Berlin wygra w następnej kolejce.

MT Melsungen – SC Magdeburg 28:28 (15:13).

Melsungen: Paske, Villadsen, Marić 3, Sellin 5, Falghren, Forstbauer 4, Hildebrand, Danner, P. Mueller 6, Boomhouwer 2, Rnić 2, Schneider 3, Vucković 1, M. Mueller.

Magdeburg: Y. Green, Quenstedt, Ż. Musa, Rojewski 5, Zelenović 2, Musche, Bagersted 1, Grafenhorst 4, Haas 2, Bezjak, Weber 8, Schongarth, Damgaard 5, F. Lemke 1.