Roland Garros: Kubot nokautuje, Matkowski nie powtórzy finału miksta

26 maj 2016, 15:01

Łukasz Kubot i Austriak Alexander Peya awansowali do drugiej rundy debla w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros. Udział w turnieju na pierwszej rundzie zakończyła z kolei Klaudia Jans-Ignacik. Ubiegłorocznego sukcesu nie powtórzy Marcin Matkowski.

Kubot i Peya odnieśli przekonujące zwycięstwo nad parą chorwacko-hinduską – Ivo Karloviciem i Puravem Rają. W obu setach przewaga polsko-austriackiej pary nie podlegała dyskusji. Rywale nie stawili czoła, a jednym z powodów mogło być wczorajsze spotkanie Karlovicia, które trwało ponad 4 i pół godziny.

W drugiej rundzie rywalami Polaka i Austriaka będzie duet Nicholas Monroe (Stany Zjednoczone) i Artem Sitak (Nowa Zelandia).

Udział w Roland Garros na pierwszej rundzie zakończyła Klaudia Jans-Ignacik. Polka, grająca w parze ze Szwajcarką Xenią Knoll musiała uznać wyższość duetu chorwacko-serbskiego – Mirjany Lucic-Baroni i Aleksandry Krunic. Pierwsza partia została wyraźnie wygrana przez parę polsko-szwajcarską, ale dwie kolejne padły łupem rywalek.

Swojego wyczynu z 2015 roku nie powtórzy Marcin Matkowski. W pierwszej rundzie gry mieszanej, Polak grający w parze z Czeszką Lucie Hradecką przegrał w dwóch setach z duetem Jarosława Szwedowa (Kazachstan) i Florin Mergea (Rumunia).

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Alexander Peya, Austria [9] – Ivo Karlovic, Chorwacja/Purav Raja, Indie 6:1, 6:2

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans-Ignacik, Polska/Xenia Knoll, Szwajcaria – Mirjana Lucic-Baroni, Chorwacja/Aleksandra Krunic, Serbia 6:2, 1:6, 3:6

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz 1. rundy gry mieszanej:

Marcin Matkowski, Polska/Lucie Hradecka, Czechy – Florin Mergea, Rumunia/Jarosława Szwedowa, Kazachstan 4:6, 4:6