środa, 10 sierpnia, 2022

Rosjanie źli na werdykt UFC. Mateusz Gamrot wygrał dzięki polityce?

Mateusz Gamrot odniósł swoje czwarte zwycięstwo z rzędu w oktagonie UFC. W niedzielny poranek Polak pokonał Armana Tsarukyana. Z decyzji sędziów nie są jednak zadowoleni niektórzy Rosjanie. Niektórzy zarzucają nawet organizacji, że werdykt ma podłoże polityczne.

Trener Tsarukyana uważa, że zawodnik został okradziony

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W nocy z soboty na niedzielę na gali UFC Vegas 57 zobaczyliśmy świetną walkę wieczoru, w której zaprezentowali się kibicom Mateusz Gamrot oraz Arman Tsarukyan. Starcie było niezwykle wyrównane, a ostatecznie o zwycięstwie musieli zadecydować sędziowie. Jednogłośną decyzją uznali, że w pięciu rundach lepszy był zawodnik pochodzący z Polski (48-47, 48-47, 48-47).

Werdykt oburzył jednak wielu Rosjan, którzy uważają, że lepiej w oktagonie UFC zaprezentował się Arman Tsarukyan. Lokalny portal „Sport-Express” podkreśla, że decyzja sędziów jest sprzeczna z tym, jak walkę oceniły światowe media sportowe specjalizujące się w MMA.

Opinia sędziów była zdecydowanie sprzeczna z opiniami najbardziej szanowanych mediów zajmujących się MMA. Piętnaście mediów przyznało zwycięstwo Tsarukyanowi, a tylko sześć Gamrotowi – napisali rosyjscy dziennikarze cytowani przez portal „Sport.pl”.

Znacznie dalej swojej krytyce posunął się natomiast trener Armana Tsarukyana. Sergey Torosyan stwierdził, że decyzja sędziów to po prostu oszustwo. Dodał, że werdykt był podyktowany względami politycznymi, a duże znaczenie miało to, że walka działa się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Arman wygrał tę walkę, ale zwycięstwo zostało mu podstępnie wydarte. Arman reprezentuje Rosję i Armenię. Przedstawiono go jako zawodnika z Krasnodaru w Rosji. Walka toczyła się w Stanach Zjednoczonych, a to miało też ogromne znaczenie – powiedział po starciu Torosyan cytowany przez portal „InTheCage.pl”

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dodatkowo trenera Tsarukyana napisał w swoich mediach społecznościowych, że gdzie „Gamrot nie może, polityka pomoże”. Ponadto Sergey Torosyan obrażał organizatorów i sędziów sobotniego starcia. Takich słów nie warto jednak przytaczać.

Piękny sen Polaka trwa. Mateusz Gamrot wygrywa w walce wieczoru UFC

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA