Strona główna Pozostałe Rozbity bolid Giovinazziego i Hamiltona. Williams bez zmian

Rozbity bolid Giovinazziego i Hamiltona. Williams bez zmian

0
Foto: www.twitter.com/WilliamsRacing

Treningi przed Grand Prix Kanady nie przyniosły nam zaskakujących rezultatów. Czołowe pozycje w ten dzień podzielili między siebie kierowcy Mercedesa i Ferrari.

W I treningu zgodnie z planem Roberta Kubicy w bolidzie Williamsa zastąpił Nicholas Latifi. Rewolucji jednak nie było i debiutujący u siebie Kanadyjczyk zajął ostatnie miejsce. Tuż przed nim uplasował drugi kierowca brytyjskiego zespołu – George Russell. Zwycięstwo zaś odnieśli kierowcy Mercedesa. Najlepszy czas (1.12.767) uzyskał Lewis Hamilton, a tuż za nim uplasował się Valtteri Bottas. Trzecią lokatę zajął Charles Leclerc. Warto też dodać, że mieliśmy też czerwoną flagę, gdyż swój bolid rozbił Antonio Giovinazzi.

Z kolei w II treningu mogliśmy już podziwiać polskiego kierowcę. Niestety po raz kolejny kierowcy Williamsa zajęli dwa ostatnie miejsca. Jeśli chodzi o czołowe ekipy to tym razem zwycięsko z batalii wyszli kierowcy Ferrari. Pierwszy z czasem 1.12.177 był Charles Leclerc, który nieznacznie pojechał swoje okrążenie szybciej od Sebastiana Vettela. Z kolei trzecią lokatę zajął Valtteri Bottas. Głośnym echem odbił się zaś wypadek Lewisa Hamiltona.

 

Komentarze