Strona główna Siatkówka PlusLiga Rozgrywający LOTOSU Trefla Gdańsk zostaje w drużynie

Rozgrywający LOTOSU Trefla Gdańsk zostaje w drużynie

0

Przemysław Stępień jest związany z gdańskim klubem już od sześciu lat! Dzisiaj (tj 6 lipca) LOTOS poinformował, że kontrakt z zawodnikiem zostanie przedłużony o kolejne dwa lata.

22-letni rozgrywający urodził się w Iławie i w tamtejszym klubie stawiał pierwsze siatkarskie kroki. Od roku 2010 grał w barwach LOTOSU Trefla w kategoriach kadetów i juniorów oraz w Młodej Lidze, w której wraz z drużyną w sezonie 2013/2014 zdobył brąz. Swój pierwszy mecz w Plus Lidze zanotował już w sezonie 2012/2013, razem z LOTOSEM zdobył wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski (obydwa trofea w latach 2014-2015) oraz Superpuchar Polski (w minionym sezonie).

“Bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku. Przez ostatnie dwa sezony, trenując pod okiem trenera Andrei Anastasiego, poczyniłem postępy, więc chcę tę pracę kontynuować. Myślę też, że w kolejnych rozgrywkach będę mógł się wiele nauczyć, walcząc o miejsce na boisku z Michalem Masnym, który jest bardzo doświadczonym graczem, jednym z najlepszych na naszej pozycji w PlusLidze” – mówi Stępień.

Trener zespołu, Andrea Anastasi wypowiada się o zawodniku w samych superlatywach – “Wiele rozmawialiśmy z Przemkiem, uważam, że to bardzo istotny gracz dla naszego klubu, więc jestem zadowolony, że w przyszłym sezonie nadal będziemy razem pracować. Wierzę w jego zdolności oraz techniczne umiejętności, które już nie raz prezentował na parkiecie (…) będzie on bardzo cennym wsparciem dla drużyny”

źródło: sport.trefl.com

Komentarze