Rugby: Polska porażka w Amsterdamie

30 kwi 2016, 20:44

Polscy rugbiści przegrali w Amsterdamie z Holendrami 16:40. Był to ostatni mecz sezonu Polaków w Pucharze Narodów Europy.

W Amsterdamie Reprezentacja Polski w Rugby zmierzyła się z Holandią w ostatnim meczu sezonu 2014/16 Pucharu Narodów Europy. Polacy nie dali rady Holendrom przegrywając mecz 16:40. Mimo przegranej rugbiści z naszego kraju pozostawili na boisku serce. Zagrali oni w składzie:
Rafał Witoszyński (60 Adrian Chróściel), Kamil Bobryk (kapitan), Marcin Wilczuk (35-45 Adrian Chróściel) (72 Daniel Bartkowiak), Michał Krużycki (60 Tomasz Nowak-debiut), Paweł Poniatowski (72 Piotr Wawrzyszczak), Aleksander Nowicki, Tomasz Hebda, Paweł Dąbrowski (58 Grzegorz Buczek), Dawid Plichta (58 Jakub Bobruk), Michał Kępa, Szymon Sirocki (50 Tomasz Rokicki), Patryk Reksulak, Tomasz Gasik, Robert Kwiatkowski (40 Kevin Bracik- debiut), Krystian Pogorzelski.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany. Polacy przegrali ją nieznacznie 11:16. Druga połowa była pokazem umiejętności holenderskich rugbistów. Polacy w czasie drugiej połowy stracili jednego zawodnika. Kamil Bobryk dostał czerwoną kartkę. Polscy rugbiści zdołali tylko raz przyłożyć. W końcówce Holendrzy wykorzystali przewagę ustanawiając końcowy wynik 40:16.

Dla Polski punkty zdobyli:
Kamil Bobryk 5 (przyłożenie), Aleksander Nowicki 5 (przyłożenie), Tomasz Gasik 3 (karny), Michał Kępa 3 (karny).

Dla Holendrów punkty zdobyli:
Storm Carroll, Tom Altink, Dirk Danen, Rik Roovers, Norbecio Mambo, Amir Rademaker, Alex van Povel, Leon Koenen.

W kolejny weekend 7-8 maja rozegrana zostanie kolejna kolejka II fazy Ekstraligi Rugby.