Ruszają MŚ w short tracku (10-12.03). Gdzie i kiedy oglądać? Polacy do Seulu pojechali po medale

Aktualizacja: 9 mar 2023, 21:26
9 mar 2023, 17:39

Już w piątek 10 marca w Seulu ruszają mistrzostwa świata w short tracku. Podczas imprezy o medale walczyć będą również Polacy. Szczególnie duże szanse na krążek upatruje się w występach Natalii Maliszewskiej, Łukasz Kuczyńskiego czy Diane Selliera. Gdzie będzie można oglądać MŚ 2023 w Korei Południowej?

MŚ w short tracku. Polacy z dużymi apetytami na medale

Ostatnie miesiące były doskonałe dla polskiego short tracku. Biało-czerwoni pod wodzą Urszuli Kamińskiej i Gregory’ego Duran znakomicie radzili sobie w Pucharze
Świata. Dwa indywidualne medale na 500 metrów zdobyła Natalia Maliszewska. Złoty krążek w tej konkurencji zdobył natomiast Diane Sellier. W 2022 roku jako pierwszy reprezentant Polski wygrał zawody Pucharu Świata w short tracku mężczyzn (500 m).

Łukasz Kuczyński. Zawodnik zajął trzecie miejsce w Dordrechcie. Ponadto, nasza sztafeta mieszana dwukrotnie zdobywała brązowe medal. Dobrze indywidualnie spisywali się również Nikola Mazur, Gabriela Topolska czy Michał Niewiński. Dwie pierwsze zawodniczki regularnie meldowały się regularnie w półfinałach na 500 i 1500 metrów. Z kole Newiński został mistrzem świata juniorów na 500 metrów.

Równy sezon pozwala myśleć o walce o medale. Konkurencja jest silna, ale my również. Zrobimy wszystko, by w Korei Południowej osiągnąć możliwie najlepsze rezultat – przed rozpoczęciem MŚ w Seulu zapewniła Urszula Kamińska.

Mistrzostwa świata w short tracku. Gdzie i kiedy oglądać?

Początek trzydniowych MŚ w short tracku już w piątek, 10 marca. Transmisja na żywo z każdego dnia zawodów będzie dostępna na platformie YouTube, na kanale Skating ISU. Warto dodać, że relacje z sobotnich i niedzielnych biegów pokaże również Polsat Sport Extra (od godz. 6:00).

MŚ w łyżwiarstwie szybkim. Polacy o włos od podium

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA