Ruszyła Liga Mistrzów EHF! Zespół Szyby zaczyna od porażki w grupie śmierci

22 wrz 2016, 22:58

W dniu wczorajszym ruszyły elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w grupach C i D. W czwartkowy wieczór zaś, Kadetten Schauffhausen uległ 24:25 z Bjerringbro Silkeborg.

W zespole mistrza Szwajcarii przez większość spotkania występował Michał Szyba, który nie zdobył żadnej bramki, za to złapał żółtą kartkę.

Przez większość meczu podopieczni Larsa Walthera kontrolowali sytuację, prowadząc dwoma bramkami. Niski wynik spotkania można zawdzięczać świetnej postawie bramkarzy, szczególnie Marinovicia.

Od 40. minuty gospodarze musieli grać w podwójnym osłabieniu, co wykorzystali piłkarze Bjerringbro, odskakując na dwa trafienia (25:23). Na dwie minuty przed końcem Duńczycy również grali w osłabieniu, czego ekipa Michała Szyby nie potrafiła wykorzystać i przegrała jedną bramką (24:25).

Dzisiejsza rywalizacja była ciekawa pod kątem oceny gry rywali, którzy zagrają z Wisłą Płock w grupie A.

Kadetten Schauffhausen – Bjerringbro Silkeborg 24:25 (12:10)