Polak z tytułem mistrza świata w windsurfingu! Nie brakowało emocji

Maciek Rutkowski w niesamowitych okolicznościach sięgnął po tytuł mistrza Świata w windsurfingu! Polak w biegu numer 9 pechowo zakończył swój udział na etapie ćwierćfinału, ale finałowe rozstrzygnięcia okazały się dla niego korzystne i to on zakończył PWA World Tour 2022 na najwyższym stopniu podium.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Maciek Rutkowski wygrywa PWA World Tour 2022

Zawody w japońskiej Yokosuce od samego początku zapowiadały się bardzo emocjonująco. Przede wszystkim przez zmienne warunki pogodowe, które generowały problemy z właściwymi ustawieniami sprzętu. Pomimo tych problemów Maciek Rutkowski spisywał się bardzo dobrze i po czterech dniach ścigania wskoczył na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej PWA World Tour w slalomie.

Ostatniego dnia Polak miał udowodnić swoją jakość i spokojnie dowieźć mistrzowski tytuł do mety. Zamiast tego była kraksa i mnóstwo emocji. Rutkowski w dziewiątym biegu uderzył w plastikową torbę po czym spadł do wody i się zatrzymał. Jak informują organizatorzy zawodów — Rutkowski był, co zrozumiałe, wściekły i załamany. 

Komentatorzy zmagań również w pierwszej chwili nie dawali mu już szans na triumf, ale chwile później okazało się, że szanse nie zostały całkowicie zaprzepaszczone. Jednak nic już nie zależało bezpośrednio od reprezentanta Polski. Jedyne co mógł zrobić słupszczanin, to przyglądać się rywalizacji swoich kolegów ze stawki. Finalnie wszystko ułożyło się pozytywnie i Rutkowski może cieszyć się ze swojego tytułu.


Choć jego gablota z tytułami jest wypełniona po brzegi różnymi sukcesami, to jest to dla niego pierwszy tytuł mistrza świata. Dotychczas zdobywał wicemistrzostwo świata IFCA oraz Formuła Foil, dziewiętnaście razy sięgał po mistrzostwo Polski w sześciu różnych konkurencjach i raz został młodzieżowym mistrzem świata.

 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Kacper Żuk wygrał turniej w Egipcie. Spory awans Kaśnikowskiego

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama