Rybakina odpada z turnieju w Stuttgarcie. Poddała mecz w drugiej rundzie

21 kwi 2023, 10:19

Jedna z czołowych w ostatnim czasie tenisistek świata Jelena Rybakina nie dokończyła meczu drugiej rundy turnieju WTA Stuttgart z Beatriz Haddad Maią. Kazaszka wycofała się z rywalizacji w drugim secie na skutek kontuzji pleców.

Jelena Rybakina w ostatnich tygodniach znajdowała się w bardzo dobrej formie. Tenisistka z Kazachstanu wygrywała zmagania w Indian Wells i dotarła do finału Miami Open, a przed kilkoma dniami pokonywała Magdę Linette i Weronikę Falkowską w ramach Billie Jean King Cup.

Świetna forma Jeleny Rybakiny

W turnieju WTA 500 w Stuttgarcie Rybakina rozpoczynała zmagania od pierwszej rundy, w której mierzyła się z Niemką Jule Niemeier. Siódma zawodniczka światowego rankingu wygrała mecz w dwóch setach (7:5, 6:3), ale nie był to dla niej zbyt łatwy pojedynek.

W drugiej rundzie zawodniczka z Kazachstanu mierzyła się z klasyfikowaną na 14. miejscu w rankingu WTA Beatriz Haddad Maią. Dla Rybakiny miała to być okazja do rewanżu za pojedynek sprzed dwóch miesięcy w ćwierćfinale w Abu Dabi, kiedy to Brazylijka wygrała w trzech setach.

Rybakina poddała spotkanie

Pierwszego seta czwartkowego starcia pewnie, bo 6:1 wygrała Haddad Maia. Kazaszka praktycznie od początku miała spore problemy z serwisem i poruszaniem się po korcie, na skutek czego w drugim secie przy stanie 1:2 poprosiła o przerwę medyczną. Nie przynosiła ona dużych efektów i finalnie Rybakina poddała spotkanie.

Krecz Rybakiny sprawia, że w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Stuttgarcie Beatriz Haddad Maia zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur. Zwyciężczyni tego starcia zagra w półfinale z Igą Świątek lub Karoliną Pliskovą.

WTA Stuttgart: Udany powrót Igi Świątek! Polka pewnie wygrywa z Chinką