Ryszard Bosek: zagrywka polskiego zespołu była bardzo mocnym atutem!

17 wrz 2018, 23:06

– Zagrywali gdzie chcieli, w kogo chcieli i jak chcieli – powiedział mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek po meczu Polska-Iran 3:0 w FIVB Mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018. Po dzisiejszej wygranej biało-czerwoni umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Ryszard Bosek podkreślił, że zagrywka polskiego zespołu była bardzo mocnym atutem. – Nie przypominam sobie kiedy ostatni raz nasi tak dobrze serwowali. Rywal został nie tylko odrzucony od siatki, ale wręcz rozbity. Nie byli w stanie organizować akcji ofensywnych. Ich rozgrywający robił bardzo dużo błędów. To był efekt polskiej zagrywki – powiedział Ryszard Bosek.

Fantastyczny był finisz trzeciego seta. Iran prowadził 22:19. – Wygranie trzeciego seta było w dziewięćdziesięciu procentach indywidualną zasługą Jakuba Kochanowskiego. Pokazał on, że jest bardzo mocny psychicznie – powiedział Ryszard Bosek.

Polska w czterech meczach odniosła cztery zwycięstwa i prowadzi w tabeli grupy D. We wtorek zagra w ostatnim spotkaniu z Bułgarią. – Z taką grą jaką zaprezentował polski zespół w poniedziałkowy wieczór w Warnie można poważnie myśleć o medalu i to ze szlachetniejszego kruszcu niż brąz – zakończył mistrz olimpijski i świata.